A Veszprém kiütötte a Szegeden pontot szerző csapatot

• Telekom Veszprém
  • 2017.12.06
  • 20:28
Ancsin, Jamali és Ligetvári is megszórta a Budakalászt – az éllovas Telekom Veszprém tizenkilenc góllal nyert a kézilabda-élvonal szerdai fordulójában.

Bár a Bajnokok Ligája idei küzdelmei már befejeződtek – a veszprémiek tíz forduló után a B csoport harmadik helyén „telelnek” – a magyar bajnokságban még öt fellépés várt a listavezető Telekomra. Szerdán annál a Budakalásznál vizitált a gárda, amely nemrégiben óriási meglepetésre döntetlent ért el a Mol-Pick Szeged vendégeként.

A bakonyiak kezdősorában főként azok kaptak szerepet, akiknek az utóbbi időben kevesebb szerep jutott. Ezt jelzi, hogy az első négy gólon Jamali, Schuch és Ligetvári osztozott. A veszprémiek így is megnyomták a mérkőzés elejét, a játékrész harmadánál már 2-8 állt az eredményjelzőn. A Budakalász a folytatásban is csak futott eredmény után, húsz perc játék után már nyolc (8-16), a szünetben pedig kilenc volt közte (14-23).

Ancsin hatot vágott - Fotó: Vörös Dávid (handballveszprem.hu)

A második játékrészben is folytatódott a macska-egér harc, a meccs háromnegyedénél már tizenöt volt a címvédő fórja (20-35). A Vranjes-csapat erődemonstrációt tartott, külön öröm, hogy Ancsin hat, Ligetvári öt, Jamali pedig négy góllal zárt. Végül egy híján húszgólos előnnyel zárt a Veszprém, amely vasárnap (19.30) a harmadik helyen álló Tatabányához látogat.

A játéknap másik találkozóján újabb vaskos meglepetést szolgáltatott a Szeged, amely csak 33-33-as döntetlent ért Gyöngyösön.

Férfi kézilabda NB I, 11. forduló:
CYEB Budakalász–Telekom Veszprém 25-44 (14-23)
Budakalász, 220 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.
Budakalász: Tamási – Sinkovits 2, Reznicek 4, Nagy B. 3, Mazák 2, Berggren 7 (4), Fekete 3. Csere: Váczi, Boros (kapusok), Bodnár, Czina, Nemes 2, Leimeter, Tóth Á. 1, Sutka 1, Bohács. Vezetőedző: Forgács Gyula.
Veszprém: Alilovic – Marguc 7, Ancsin 6, Lékai 1, Schuch 2, Jamali 4, Ugalde 5. Csere: Mikler (kapus), Tönnesen 1, Gajic 8 (2), Accambray 2, Győri 2, Terzic, Blagotinsek, Sulic 1, Ligetvári 5. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.