Győzelemmel zárták az évet

• Veszprém Pannon SE
  • 2017.12.04
  • 13:15
Magabiztos győzelemmel zárta az NB II őszi küzdelmeit a Veszprém Pannon SE női kézilabdacsapata. Kovács Gábor hölgykoszorúja vasárnapi sikerével az ötödik helyről várhatja a tavaszi folytatást.

A középmezőny végéhez tartozó Komáromot fogadta vasárnap délután Wartha Vince utcai otthonában a Veszprém Pannon SE. Az első félidő döntő részében kéz a kézben jártak a csapatok, hol az egyik, hol a másik fél vezetett minimális különbséggel (27. perc: 12-13). A hajrát sikerült jól megnyomnia a veszprémi lányoknak, akik kevesebb mint három perc leforgása alatt 5-1-es szériával ragadták magukhoz az előnyt (17-14).

Archív fotó

Fordulást követően sikerült még egy lapáttal rátennie a VPSE játékosainak, akik negyedóra leforgása alatt mindössze egy gólt engedélyeztek a komáromiaknak (46. perc: 27-15). A jó szériának köszönhetően a további izgalmak elmaradtak, s az utolsó öt percben a hazai gárda cserejátékosai is lehetőséget kaptak Kovács Gábor vezetőedzőtől.

Ez volt az idény utolsó őszi összecsapása a harmadosztályú bajnokságban. A mieink mérlege: hat győzelem, egy döntetlen és négy vereség, amellyel az ötödik pozícióban telelhetnek.

Női kézilabda NB II, Észak-Nyugati csoport, 11. forduló:
Veszprém Pannon SE–Komárom VSE 32-24 (17-14)
Veszprém, Wartha Vince utcai sportcsarnok 80 néző. Vezette: Kovacsik, Polgár.
Veszprém: Magyar – Lozsy 3, Jaksics 11, Kun, Leitold, Ács 8, Regovics 3. Csere: Szerdahelyi (kapus), Ujhelyi, Dukai, Bodnár, Járossy 6 (3), Kőszegi, Juhász, Szentpéteri. Vezetőedző: Kovács Gábor.
Kiállítások: -, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1.

Kovács Gábor: – Nagy iramot diktáltunk, amit a komáromiak nem tudtak követni. Átlövőink remek napot fogtak ki, s a védekezésünk is remekelt. Az utolsó öt percben az eddig kevesebb játéklehetőséghez jutó játékosaimat pályára tudtam küldeni.