• Telekom Veszprém U20
  • 2017.10.15
  • 23:34
  • Facebook - Balatonfüredi KSE
A Telekom U20-as gárdája négy góllal is vezetett a meccs során, a végjátékban mégis a veszprémiek örülhetett jobban az egy pontnak a másodosztályú kézilabda-bajnokság vasárnapi, szomszédvári rangadóján.

Közvetlen riválisához, a forduló előtti ötödik helyezett Balatonfüredi KSE U20-as csapatához látogatott vasárnap délután a „kis Telekom”. A vendégek kezdték jobban a szomszédvári rangadót, tíz perc játék után kettővel (4-6), újabb tíz minutum küzdelem után már néggyel mentek a gyorsan és pontosan kézilabdázó vendégek (7-11). A játékrész utolsó harmada kiegyenlített játékot hozott, három gólt tudott átmenteni a második harminc percre a Gulyás István–Tombor Csaba irányította Telekom (12-15).

Fotó: Facebook - Balatonfüredi KSE

A hazaiaknak tett jobbat a pihenő, felocsúdni sem volt idő, máris a Balaton-partiak hátát nézték Ubornyákék (38. perc: 20-18). A vendégek kimásztak a gödörből, s egészen a végjátékig lőtávolon belül követték az ellenfelet (52. perc: 27-26). Az utolsó percet is hátrányban kezdte a Veszprém, a így a mieink örülhettek jobban a döntetlennek (27-27).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 5. forduló:
Balatonfüredi KSE U20–Telekom Veszprém U20 27-27 (12-15)
B.füred, Eötvös Loránd ált. isk. sportcsarnoka, 200 néző. Vezette: Hornyik, Zörgő.
A balatonfüredi gólszerzők: Máthé 6, Németh 6 (1), Horváth 4, Déber, Szöllősi, Ág 3-3, Varga 2. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Veszprém: Nagy – Szakály 5 (1), Kristóf 4, Ubornyák 5, Bábos 2, Borzas 2, Ernei 5. Csere: Gödör (kapus), Hanák, Süle 3, Petróczi, Kurucz 1, Forgács, Kovács, Dörnyei. Edzők: Gulyás István–Tombor Csaba.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1.