15°C

A sífutó aszfalton is remekelt

2017. szeptember 11. 21:37
Vasárnap szinte nyári hőségben futották a 32. Wizz Air Budapest Félmaratont. Kovács Tamás a 7. lett, s Kónya Ádám is a legjobb 15-ben végzett a 15000 indulóból.

Életében először vett részt a versenyen a kenyai Wycliffe Kipkorir, Biwot, akinek arra is volt ereje és ideje, hogy egy kicsit gyönyörködhessen Budapest páratlan szépségében. A kenyai atléta végül közel fél perc előnnyel elsőként ért célba (ideje 1:06:51). Mögötte Csere Gáspár a második, egyben a legjobb magyar, aki ezzel – életében először – az országos bajnokság aranyérmese lett (ideje 1:07:18). A nőknél még ennyire sem volt szoros a küzdelem, a címvédő Kácser Zita újra átélhette a célszalag átszakításának feledhetetlen élményét, másfél percet vert a második helyezettre (ideje 1:16:58).

A 32. Wizz Air Budapest Félmaratonon a duóban és trióban futókkal (soha ennyi csapat nem nevezett: 1700!) együtt 15000 regisztrációt jegyzett a versenyt rendező Budapest Sportiroda (BSI). A külföldiek száma rekord: 72 országból 2500 nevezést regisztráltak. Magyarország 903 településéről érkeztek jelentkezések. 1200 nevező döntött úgy, hogy eljött az idő és oda áll élete első félmaratonjához, azaz minden 12. futó először vette célba a 21097,5 m legyűrését.

A mezőnyben négy 80 év feletti férfi is futott. A legszebb korú hölgy a 74 éves dr. Czenner Zsuzsa volt. Egykori válogatott labdarúgók is kipipálhatták a távot: a Lisztes-Dombi duóból a debreceni Dombi volt a gyorsabb. Lefutotta a félmaratonit Szijjartó Péter külgazdasági és külügyi miniszter, a verseny egyik védnöke is, valamint Németh Balázs M1 műsorvezető. Váltótagként indult dr. Zacher Gábor toxikológus, Váczi Eszter jazz énekesnő, Tótka Sándor kajakos világbajnok.

Veszprém megyéből a VEDAC olimpikon maratonfutója, Kovács Tamás volt a legjobb, aki a 7. helyen ért célba (01:08:51). Kónya Ádám, a téli olimpia részvételt korábban kiharcoló sífutó a 14. helyen végzett (ideje 1:12:26). Megyénkből összesen 132 futó nevezett.