Ezüstérmet szerzett a Telekom

• Telekom Veszprém
  • 2017.08.13
  • 17:50
A veszprémi kézilabdacsapat két góllal kikapott a francia Nantes-tól a németországi Ehingenben rendezett hagyományos felkészülési torna vasárnapi döntőjében.

Mint arról szombaton beszámoltunk, a Zagreb ellen elért döntetlennel (28-28) és a Göppingen legyőzésével (35-33) bejutott a Sparkassen-kupa fináléjába a Telekom Veszprém. A vasárnapi aranycsatában a francia Nantes várt a mieinkre, amely a B csoportban mindkét német alakulatot, a Stuttgartot (29-23) és a Berlint (34-28) is hat góllal verte.

Jól kezdte a találkozót a Veszprém, amely villámgyorsan meglépett 4-1-re – derült ki a telekomveszprem.hu szöveges közvetítéséből. A közvetlen folytatás azonban már a francia ezüstérmes elképzelési szerint alakult. Mikler zsinórban négyszer is kapitulált, miközben Dumoulin eszén nem lehetett túljárni (10. perc: 5-7).

A torna legjobb játékosának Lékai Mátét választották - Fotó: HBC Nantes Facebook

Továbbra is hullámzott az összecsapás. Kisvártatva már három volt a rivális előnye, de Ilic góljainak köszönhetően gyorsan visszakapaszkodott a Vranjes-csapat (17. perc: 11-11). Ismét a Telekom ment el kettővel, amire újabb 4-0-s nantes-i széria volt a válasz (27. perc: 14-16). A félidő végjátékában már csak egy-egy találat esett, így az ellenfél várhatta jobb helyzetből a folytatást.

Öt percet kellett várni az egyenlítésre, Nilsson lökete után 19-19 állt az eredményjelzőn. Sőt, túl a meccs kétharmadánál már Nagyék mentek kettővel (23-21). Blagotinsek góljával az utolsó negyedórára is a magyar bajnok fordulhatott előnnyel (25-24).

Ekkor a gallok mestere, Anti Thierry időt kért, amely után együttese megint négyet lőtt válasz nélkül (49. perc: 25-28). Sorrendben Nagy, Gajic és Lékai is betalált, héttel a lefújás előtt egyre olvadt a különbség (28-29). Az egyenlítés viszont nem jött össze, a hajrában őrizte egy-két gólos fórját a Nantes. Sőt, az exveszprémi Lazarov az 58. minutumban hétméteresből 30-33-ra alakította az állást. Vranjes mester időt kért, Lékai és Ugalde be is talált, az utolsó szó azonban a franciáké volt.

A tornát így a Nantes nyerte, a 2013 és 2015 között háromszor is győztes Veszprém ezüstérmes lett. A viadal legjobb játékosának Lékai Mátét választották.

Sparkassen-kupa, döntő:
Telekom Veszprém–HBC Nantes 32-34 (15-17)
Ehingen (Németország), vezette: Hörath, Hoffmann (németek).
Legjobb góldobók: Ilic, Gajic 6-6, Lékai 5, Marguc, Ugalde, Nagy L., Manaszkov 3-3, ill. Claire 6, Nyokas, Balaguer 5-5, Buric, Gurbindo 4-4, Emonet, Lazarov 3-3.