Vranjes döntetlennel debütált

• Telekom Veszprém
  • 2017.08.12
  • 13:18
A Telekom Veszprém ötgólos hátrányból felállva mentett pontot a PPD Zagreb ellen a Németországban zajló felkészülési torna első csoportmeccsén.

Első mérkőzését játszotta Ljubomir Vranjes irányításával a Telekom Veszprém, amely a szlovéniai Roglán tartott magaslati edzőtáborból érkezett a hagyományos ehingeni felkészülési tornára, a Sparkassen Kupára. A bakonyiak a horvát bajnok Zágrábbal csaptak össze szombat délelőtt.

Fotók: telekomveszprem.hu

A veszprémi klubhonlap tudósítása szerint az első gólt a rivális jegyezte, az 5. percben azonban – Lékai vezetésével – már a magyar bajnokcsapat vezetett 4-2-re. Ilic is jó formában kézilabdázott, a balátlövő révén a játékrész harmadánál már három volt közte (9-6). A zágrábiak aztán öt perc alatt hármat vágtak Miklernek, s egalizáltak. A vezetést azonban nem tudták átvenni, Nilsson góljával ismét a mieink jutottak előnyhöz.

Megint a horvátok futhattak az eredmény után, az újonc Tönnesen háromra növelte a fórt (23. perc: 15-12). Az ellenfél soraiban Ravnic tüzelt ellenállhatatlanul, csapata öttel a szünet előtt feljött egy gólra. A különbség pedig már nem változott, a felek 17-16-os állásánál vonulhattak pihenőre.

Pavlovic rögtön a második felvonás elején egyenlített, amelyre Ilic válaszolt. A folytatásban kevés gól esett, a 38. percben 20-18 állt az eredményjelzőn. Ekkor váratlanul megtorpant a Vranjes-csapat, amely csaknem tíz percig gólképtelen maradt, miközben a horvátok hétszer is mattolták Allilovicot.

Végül a szintén új szerzemény, Accambray lendítette át együttesét a jókora holtponton (47. perc: 21-25). A Veszprém aztán nagyot hajrázott, öttel a lefújás előtt már csak eggyel mentek Voriék (27-28). A hátralévő időben pedig már csak gól esett, Gajic szerezte büntetőből az utolsó percben. A Telekom így egy pontot szerzett, folytatás 19 órakor a német Göppingen ellen.

Sparkassen Kupa:
Telekom Veszprém–PPD Zagreb 28-28 (17-16)
Ehingen (Németország), vezette: Brunner, Salah (németek)
Legjobb góldobók: Ilic, Gajic 5-5, Lékai 4, Ugalde 3, ill. Horvat 5, Vori, Manadlinic, Ravnic 4-4, Markovic 3.