Megbirkóztak a kemény kihívással

2016. november 10. 19:32
A Veszprémi Honvéd Sportegyesület (VHSE) tagjai nyolc érmet szereztek a 64. Őszi Spartacus Kupa nemzetközi tájékozódási futó versenyen.

November első hétvégéjén a Vértes-hegységben találkozott az ország tájfutó közössége a 64. Őszi Spartacus Kupa nemzetközi tájékozódási futó verseny alkalmából.

Perczel-Szabó Krisztián a dobogó tetején - Fotók: Bálint BencePerczel-Szabó Krisztián a dobogó tetején - Fotók: Bálint Bence

Két nap, 42 kategória, 2-12 km közötti pályák, 10 nemzet, és mintegy 900 nevező jellemzi számokban a rangos megmérettetést, amelynek színvonalát a Höst Öst Orienteering Tour 128 fős, skandináv versenyzőkből álló csoportja is emelte. A sportágban hagyományosan élenjáró svéd, norvég és finn nemzetiségű futók a várakozásoknak megfelelően komoly ellenfélnek bizonyultak.

Az aranyérmes Bálint GergőAz aranyérmes Bálint Gergő

– A Gánt-Bányatelep környékére jellemző, tájékozódás szempontjából nagy odafigyelést igénylő, nehezen futható, sziklás, köves hegyoldalakban, fizikailag igencsak kemény kihívást jelentő terepen kellett helyt állnia a nevezőknek. A pályák minél gyorsabb teljesítését a két futam között lehulló eső hátráltatta, ami miatt az amúgy is meredek lejtők még csúszósak is lettek – írta le a körülményeket Mérő Edit, a Veszprémi Honvéd Sportegyesület Tájékozódási Futó Szakosztályának sajtóreferense.

Kotormán Ágnes nem talált legyőzőreKotormán Ágnes nem talált legyőzőre

A népes nemzetközi mezőnyben a VHSE tagjai nyolc érmet szereztek: 1. Bálint Gergő (M10D), 1. Perczel-Szabó Krisztián (M21C), 1. Lantai Boróka (W14B), 1. Kotormán Ágnes (W21B), 2. Angyal Dániel (M14B), 2. Gaschler Emma (W10D), 3. Lantai Lili (W12C), 3. Bálint Ádám (M12C).

A győztes Lantai Boróka az eredményhirdetésnélA győztes Lantai Boróka az eredményhirdetésnél