Madárcsiripelés és gumicsikorgás a Bakonyban

2015. június 29. 20:00 // Forrás: ifj. Mulicz László
Június 27-én rendezték a Bakony szlalom idei második fordulóját a bakonyszentlászlói bányatelep aszfaltos útjain.

A rendező Bakony Rally Autósport Egyesület és a veszprémi SR Sport Egyesület által létrehozott esemény adott otthont a Dunántúli Szlalom Kupa negyedik fordulójának is. A bakonyszentlászlói bányatelepnél szépszámú mezőny gyűlt össze: százkilenc nevező versenghetett kilenc kategóriában.

A rendezők sokat foglalatoskodtak az előkészületekkel, ami látszott a pálya kialakításában és a szervezetségben is. Minden flottul zajlott a versenyen, hiszen az élvezetes pályakialakításon percenkénti rajtoltatással szépen haladtak az események a nap folyamán. Mindenki megtalálta a saját szájízének való látványt, mindenki tudta a dolgát. A pályabírókon, rendezőkön kívül a műszaki mentőknek is akadt feladatuk, amikor a versenyzők elmértek egy-egy féktávot vagy kanyart, s az autójuk nekicsúszott valamely természeti akadálynak. Személyi sérülés azonban nem történt így az akadálymentesítés után hamar folytak tovább az események.

Fotók:  Pék LajosFotók: Pék Lajos

A következő szlalomos eseményre július végéig kell várni, amely a Veszprém Szlalom lesz, de addig sem leszünk benzingőzmentesek, hiszen a Veszprém Rally és a Veszprém gokart is megyeszékhelyen zajlik majd az elkövetkező hetekben.

3. Lovász Kornél (BMW)

P.: Proto (buggy, szöcske, típus, ccm és hajtástól független)

további cikkek
Kínai Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott Sanghajban Kínai Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott Sanghajban A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben. 2024. április 21. 11:17 Rali Eb: Csomós Miklósék harmadikak Veszprémben, Tempestini nyerte a viadalt Rally Hungary Rali Eb: Csomós Miklósék harmadikak Veszprémben, Tempestini nyerte a viadalt A román Simone Tempestini, Sergiu Itu kettős győzelmével zárult a rali Európa-bajnokság (ERC) idei nyitófutama, a Rally Hungary Veszprémben, ahol a Csomós Miklós, Nagy Attila duó harmadikként zárt. 2024. április 14. 21:48 Rali Eb: a finn Heikkilä áll az élen Veszprémben, Csomós legjobb magyarként 6. Rally Hungary Rali Eb: a finn Heikkilä áll az élen Veszprémben, Csomós legjobb magyarként 6. A finn Mikko Heikkilä, Kristian Temonen duó áll az élen a Veszprémben és környékén zajló rali Európa-bajnoki (ERC) idénynyitó futam, a Rally Hungary második, szombati versenynapja után, legjobb magyarként pedig Csomós Miklós hatodik az összetettben. 2024. április 13. 21:55 Rali Eb: cseh vezetés a prológ után, László Martinék másodikok Rally Hungary Rali Eb: cseh vezetés a prológ után, László Martinék másodikok Az Erik Cais, Igor Bacigál cseh, szlovák kettős volt a leggyorsabb a rali Európa-bajnokság (ERC) nyitófutamának, a Veszprémben és környékén pénteken rajtolt Rally Hungary-nek a Királyszentistvánban rendezett prológján, melyen a László Martin, Bán Viktor páros csak egy tizedmásodperccel maradt el az éllovastól. 2024. április 12. 21:50