5°C
5°C

Nagy sikert hozott a 8. Spuri Balaton Szupermaraton

2015. március 23. 19:33 // Forrás: Paitz Krisztina
A négynapos szezonnyitó versenyen kétezren vettek rész és teljesítették a választott távjukat. 250 egyéni nevező futott körbe a Balaton körül Siófoktól Siófokig a 194,2 km-en.

Az esemény fontos eleme volt az Öböl félmaraton Keszthely és Szigliget között – minden megyét képviseltetve – 669 indulóval! Erre a futamra Budapest és Pest megye mögött Fejérből (41), Veszprémből (33) és Győr- Moson-Sopronból (27) érkezett a legtöbb futó.

Veszprém megyéből a legjobb helyet a 34 éves veszprémi Csalló Gergő érte el, aki 26. lett (01:37:12).

A hosszú hétvégére jutott egy maratoni verseny is, mely a Maratonfüred elnevezést viselte, ezen 307 futó indult, és minden megyéből akadt jelentkező. Budapest és Pest megye mögött Bács-Kiskun és Csongrád 16-16 indulójával nőtt a többiek fölé, míg Győr- Moson-Sopronból 15-en érkeztek. Veszprém megyéből a legjobb helyen a 37 éves balatonalmádi Heizler András Gábor ért célba (3:28:37) a 10. helyen.

A négynapos egyéni verseny veszprémi nem indult, viszont a veszprémi baka lányok nagy sikert ért el, mivel a női váltóban csak 1 perc 17 másodperccel szorultak le a dobogó tetejéről.