Ezüstérmet szerzett a Deák iskola váltója

2015. március 11. 20:13
Fantasztikus sikert ért el a veszprémi Deák Ferenc Általános Iskola lány váltója a Győrben megrendezett úszó diákolimpia országos döntőjében.

A Veisz Dóra, Szita Panna Sára, Nyiri Villő, Tóth Réka Erzsébet összetételű váltó a II. korcsoportban (2004-2005-ben születettek) szenzációs versenyzéssel a második helyen ért célba. A lányok a Veszprémi Úszó Klub (VÚK) sportolói, edzőik Hudi Zsanett és Balogh János. Az ezüstérmeket Jakabos Zsuzsannától vehették át.

Veisz Dóra, Szita Panna Sára, Nyiri Villő és Tóth Réka Veisz Dóra, Szita Panna Sára, Nyiri Villő és Tóth Réka

Az I. korcsoportban Hegyháti Zoé 50 m gyorsúszásban szintén ezüstérmet nyert. A IV. korcsoportban, a „B” kategóriában (nem igazolt versenyzők között) indult Szabó Szilárd, aki 100 m hátúszásban a remek 6. helyen végzett és oklevél díjazásban részesült. Hegyháti Zoé és Szabó Szilárd is a Veszprémi Rózsa Úti Általános Iskola tanulója, mindketten a Veszprémi Úszó Klubnál sportolnak, edzőjük Hudi Zsanett.