Utánpótlás atlétika sikerek

2014. július 9. 22:39 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
Az U18-as és az U20-as atlétikai válogatott viadalon is remekül szerepeltek a veszprémi sportolók.

Harmincöt versenyszámban találkoztak egymással Csehország, Szlovákia és Magyarország 18 év alatti atlétái július 4-én. A több mint hatórás eseményre az Ikarus BSE atlétikai létesítménye a már megszokott színvonalon várta a hagyományos viadal résztvevőit.

A nyári melegben, a célegyenesben ellenszeles körülmények között megrendezett válogatott viadalon a magyar fiatalok 17 első helyet, köztük négy kettős győzelmet szereztek.

Tizenegyen állhattak fel a dobogó második fokára, és eggyel többen a bronzérmes helyre. Összesen 24 fiú és 16 leány érmet vehettek át atlétáink az ünnepélyes eredményhirdetéseknél.

Bácskay ZsófiaBácskay Zsófia

Két győzelemmel járult a csapat összeredményéhez a veszprémi Continent Company SE versenyzője, Bácskay Zsófia, aki súlylökésben új korosztályos csúcsot is elért (16,40 m). A veszprémi atlétalány pontversenyen kívül elindult diszkoszvetésben, ahol 48,37 méteres dobással a junior VB szintnél jobb eredményt teljesített.

Több mint három métert vert a mezőnyre a VEDAC diszkoszvetője, Kálmán Alexandra, aki 40,47 méteres teljesítménnyel megnyerte a női diszkoszvetést. 2000 méteres akadályfutásban a VEDAC futója, Bertalan Renátó másodikként ért célba 6:16,18-as eredménnyel.

A pontversenyt Csehország nyerte/310 p. – Magyarország a második/279 p. – Szlovákia a harmadik helyen végzett/168 p.

Július 5-én, Slovanj Gradecben az U20 korcsoport válogatottja is pályára lépett. A szlovéniai kisvárosban a házigazdák mellett Csehország, Magyarország, Horvátország és Szlovákia legjobbjai találkoztak egymással.

A 38 számból álló viadalon fiataljaink 27 dobogós helyezést szereztek/ 10 arany-7 ezüst-7 bronz; a férfi pontversenyben a második, a nőiben pedig a harmadik helyen végeztek a magyarok.

Pásztor BencePásztor Bence

A VEDAC ifjúsági világbajnoka, Pásztor Bence kiváló, 80,23 méteres eredménnyel magabiztosan győzött. Szögi István Dániel 5000 méteren ért elsőként a célba, eredménye: 15:10,22.

800 méteren is született egy veszprémi érem: Kiss Gergő Xavér a dobogó harmadik fokára állhatott fel 1:51,89-es eredménnyel.