14°C
14°C

Bronzérmes a Balatonfüred

2018. április 15. 16:56 // Forrás: MTI
A Balatonfüred szerezte meg a férfi kézilabda Magyar Kupa bronzérmét, miután 31-25-re legyőzte a Csurgó csapatát a debreceni Főnix Csarnokban rendezett vasárnapi helyosztón.

A fürediek 2010 és 2016 után harmadszor végeztek a kupasorozat harmadik helyén.

Férfi Magyar Kupa, a 3. helyért:
Balatonfüredi KSE-Csurgói KK 31-25 (16-10)
a legeredményesebb játékosok: Topic 6, Kasparek, Szita 5-5, Hornyák 4, illetve Vasic 6, Cehte, Szeitl 5-5, Ferreira 4

Tíz percig tudta tartani a lépést ellenfelével a Csurgó, amely 5-4-nél vezetett utoljára, ezt követően Szita Zoltán és a cseh Stanislav Kasparek vezérletével 9-2-es sorozatot produkált a Balatonfüred. A csapatkapitány Fazekas Nándor ezúttal is remekül védett, sőt egy alkalommal gólt is szerezhetett volna - amikor a túloldalon őrizetlenül maradt a háló -, de a kapufát találta el. A szünetben már hat gól volt a fürediek előnye (16-10).

A második felvonás elején Hornyák Péter és a horvát Petar Topic találataival őrizte a különbséget a BKSE, amely a folytatásban egy újabb 4-0-s szériával eldöntötte a mérkőzést (24-15).

A hajrában már kevésbé összpontosítottak a csapatok a védekezésre, így végül gólokban gazdag, magabiztos balatonfüredi sikerrel ért véget a bronzmérkőzés.