Már az első félidőben eldőlt a két pont sorsa

2018. április 15. 10:19
Kíméletlen kezdéssel nyitott, s magabiztosan győzött a Telekom Veszprém U20-as csapata a kézilabda NB I/B megyei rangadóján szombaton.

Három hetes szünet után folytatódtak a másodosztályú kézilabda-bajnokság küzdelmei. A Telekom U20-as egylete a megyei rivális KK Ajka csapatát fogadta saját otthonában.

Kíméletlenül kezdett a „kis Telekom”: az első tíz percben tökéletesen zárt a hátsó alakzat, elöl pedig hétszer is eredményesek voltak Szakályék (10. perc: 7-0). A folytatásban már kiegyenlítettebb játékot láthattunk, a vendégek kezdték felvenni a mérkőzés ritmusát (20. perc: 11-4). A különbség így is megmaradt, megnyugtató, hétgólos előnnyel térhetett pihenőre Gulyás István legényége (16-9).

Archív fotóArchív fotó

Kettő-négyes szériával indította a második játékrészt az Ajka (36. perc: 18-13), de a mieink rögtön válaszolni tudtak, s nem hagyták, hogy visszajöjjön a meccsbe riválisuk (42. perc: 21-15). A végjátékban az igazi izgalmak elmaradtak, mivel a Veszprémnél mindig akadt valaki, aki fontos pillanatokban vállára vette a csapatot. A Telekom U20-as csapata megérdemelten tartotta otthon a két pontot.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 22. forduló:
Telekom Veszprém U20–KK Ajka 28-23 (16-9)
Veszprém, Tüzér utcai sportcsarnok 300 néző. Vezette: Bán, Haskó.
Telekom Veszprém U20: Nagy B. – Szakály 6, Kurucz 1, Ubornyák 4, Petróczi, Süle 2, Molnár 5. Csere: Szabó (kapus), Dörnyei, Ernei 1, Bábos 1, Kovács 1, Kristóf, Czeglédy 1, Kőhegyi 1, Borzas 5. Vezetőedző: Gulyás István.
KK Ajka: Blázsovics – Zeitler V. 3, Sinka 3, Erőss 2, Vadkerti 3, Bajnóczi 5, Zeitler D. 1. Csere: Márkus, Fülöp, Huszti, Bárdos 2, Gyimesi, Ignácz 2, Bonyhádi 2, Horváth. Vezetőedző: Poór Tamás.
Kiállítások: 14, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4.