Veszprém
5°C

Újabb győzelmével csoportgyőztes a Győr

2018. március 10. 21:57 // Forrás: MTI
A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként kilenc góllal legyőzte a szlovén Krim Mercator Ljubljana csapatát szombaton a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel csoportja élén végzett.

A győriek ellenfele a montenegrói Buducnost Podgorica lesz a negyeddöntőben.

Női BL, középdöntő, 6. (utolsó) forduló, 1. csoport:
Győri Audi ETO KC-Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 34-25 (17-12)
a Győr gólszerzői: Oftedal 11, Groot 7, Bódi 5, Knedlikova, Hansen, Görbicz, Fodor 2-2, Afentáler, Tomori, Puhalák 1-1

A házigazdáknál a sérült norvég Nora Mörk, a brazil Eduarda Amorim és a holland Yvette Broch nem léphetett pályára.

MTI Fotó: Krizsán CsabaMTI Fotó: Krizsán Csaba

Az első három gólt meglepetésre a vendégek szerezték, a Győrnek több mint hat percre volt szüksége az első találathoz. Sokat hibáztak a csapatok, a házigazdák a 17. percben vezettek először (7-6), majd Stine Oftedal vezérletével megnyugtató előnyt szerzett a szünetre (17-12).

Alja Koren góljaival igyekezett tartani magát a Krim Mercator Ljubljana, de a hazaiak a második félidőben már ellenállhatatlanul kézilabdáztak, és Oftedal, illetve Nycke Groot remek teljesítményével végül magabiztosan győztek.

A szlovén csapat legeredményesebb játékosa Koren volt, aki 13 lövésből kilenc gólt szerzett.

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO KC 16 pont/10 mérkőzés, 2. Rosztov-Don (orosz) 15/10, 3. CSM Bucuresti (román) 13/10, 4. Nyköbing FH (dán) 5/9 (220-260), 5. Krim Mercator Ljubljana 5/10 (243-294), 6. FC Midtjylland (dán) 4/9

vasárnap játsszák:
2. csoport: SG BBM Bietigheim (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria 17.00

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 16 pont/9 mérkőzés, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 12/9 (259-238), 3. Metz HB (francia) 12/9 (234-227), 4. Buducnost Podgorica (montenegrói) 8/9, 5. Thüringer HC (német) 4/9, 6. SG BBM Bietigheim 2/9

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak a középdöntő végén.