Csak húsz gólig jutott, kikapott Kielben a Telekom

• Telekom Veszprém
  • 2018.02.07
  • 21:06
Hiába újult meg a második félidőben, nem tudta ledolgozni a szünet előtt összeszedett hátrányát a Telekom Veszprém a német Kiel vendégeként a Bajnokok Ligája idei első fordulójában.

Kiel–Veszprém összecsapással, vagyis vérbeli rangadóval kezdődött a 2018-as év a férfi kézilabdázók legrangosabb küzdelemsorozatában. A magyar és a német rekordbajnok párharca igazi klasszikussá nőtte ki magát az elmúlt években, amely rendre gigászi küzdelmet, hatalmas izgalmakat hozott.

Ljubomir Vranjes szerb újoncát, a télen szerződtetett Petar Nenadicot is nevezte a találkozóra. Az egyaránt sérült William Accambray és Győri Mátyás mellett azonban Ligetvári Patrik, Ancsin Gábor és Renato Sulic is kimaradt a tizenhatos meccskeretből. A németeknél Domagoj Duvnjak, Rene Toft Hansen és Christian Dissinger sem tudta vállalni a játékot sérülés miatt.

Éppen az exkieli Ilic jegyezte a derbi első gólját, amelyre az újdonsült Eb-ezüstérmes Ekberg válaszolt. A svéd jobbszélső a felsőlécet is eltalálta, a következő gyors ellentámadás végén viszont már nem hibázott. Nagy átlövése talált utat a kapuba, s jól célzott Lukas Nilsson is a hazaiaknál. Lékai hát mögötti passzát aztán Manaszkov váltotta gólra (6. perc: 3-3).

Látszott, hogy mindkét fél nagyszerűen megszervezte védekezést, ennek köszönhetően kevés gólt láthatott a telt házas publikum. Ismét a kieli Nilsson volt eredményes, amire Ilic válaszolhatott volna hetesből, de Landin kifogott rajta. Akcióból javított a szerb nehéztüzér, de ez sem hozta meg a várt áttörést. Weinhold és Lukas Nilsson jóvoltából először mentek kettővel a „zebrák” (12. perc: 6-4).

Kikapott Kielben a Telekom (archív fotó)

Nagyon kellettek Mikler védései, no és Marguc góljai is – a szlovén akcióból és hetesből is mattolta Landint. A vezetésért is támadhatott a Nenadicot is bevető Veszprém, ám a lehetőség kimaradt, Ekberg révén megint a THW ment el. Firnhaber kiskiállítása után emberelőnybe kerültek a bakonyiak, de sajnos ez sem segített: felzárkózás helyett megint a rivális húzott el (23. perc: 10-7).

Szemlátomást döcögött a veszprémi támadógépezet, amin Nenadic és Tönnesen beállása sem segített. A mieink hátsó alakzata ezzel szemben jól teljesített, a németek gyors indításokból szerezték góljaik jelentős részét. Vranjes mesternek sem tetszhettek az elöl látottak, magához is hívta az övéit. Hattal a szünet előtt Manaszkov labdát szerzett, s eredményesen is fejezte be a lerohanást. Ekberg másodjára már nem rontotta el a büntetőt, s a szélről sem hibázott, az utolsó négy percre plusz néggyel fordult a nagyobb sebességgel kézilabdázó Gislason-csapat (12-8).

Marguc is bevágta a második hetesét, amire Lukas Nilsson válaszolt. Másodpercekkel a vége előtt Jamali lövését sáncolták a hazaiak, a kontrát pedig ismét góllal fejezte be Lukas Nilsson (14-9).

Ilic a jobbszélről folytatta a gólgyártást a pihenőt követően, majd Weinhold kisbüntetését kihasználva Nenadic lopott a távolságból. Rossz csere miatt kettős emberhátrányba került a házigazda, amivel nem tudott élni a Vranjes-alakulat. Zarabec első góljával négyre növelte a különbséget (35. perc: 15-11).

A Telekom küzdőszellemét nem érhette kritika, sorrendben Manaszkov, Tönnesen és Lékai is a hálóba lőtt, miközben Mikler megint hatástalanította Ekberg hétméteresét. Zarabecen viszont már nem tudott kifogni, a túloldalon pedig Tönnesen volt kíméletlen (40. perc: 16-15).

A folytatásban rendkívül szorosan alakult a küzdelem, Mikler hárításainak köszönhetően egy-két találat között ingadozott a különbség. Noha a Veszprémnek több labdája is volt az egyenlítéshez, egyszer sem sikerült élni a sansszal. A találkozó háromnegyedénél, 18-17-es állásnál Tönnesen durrantott fölé, míg Lukas Nilsson pontosan célzott a másik kapunál. Előtte egyszerre állt be két egykori veszprémi jobbátlövő, Vujin és Zeitz a kielieknél, ám ezúttal egyiküknek sem termett sok babér.

A végjátékhoz érve is hasonlóan alakult a találkozó. Noha Mikler nagyszerűen védett, az utolsó hét percre fordulva – Ekberg jóvoltából – elléptek hárommal az északnémetek (21-18). Igaz, a Telekomnál még ekkor sem úszott el a hajó, Manaszkov és Andreas Nilsson révén hárommal a lefújás előtt egyetlen gólra csökkent a differencia. Zarabec löketét blokkolta Mikler, a csereként beállt Wolff pedig Nenadicon fogott ki. Zarabec a végén újra a hetes vonal elé állhatott, s harmadszor is a hálóba lőtt. Marguc kétszer is szépíthetett volna, de Wolff lehúzta a rolót.

A vendéglátó 22-20-ra nyert, pontszámban beérte a harmadik helyezett Veszprémet. A két gárda egymás elleni összevetésében – idegenben lőtt több góljainak köszönhetően – immáron a THW áll jobban.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 11. forduló:
THW Kiel–Telekom Veszprém 22-20 (14-9)
Kiel, 10 000 néző. Vezette: Brunovsky, Canda (szlovákok).
Kiel: Landin – Ekberg 7 (1), Weinhold 2, Wiencek, Zarabec 4 (3), L. Nilsson 7, Dahmke 1. Csere: Wolff (kapus), Firnhaber, Bilyk 1, Vujin, Zeitz. Vezetőedző: Alfred Gislason.
Veszprém: Miker – Marguc 4 (3), A. Nilsson 1, Nagy L. 1, Schuch, Terzic, Manaszkov 4. Csere: Ilic 5, Lékai 1, Nenadic 2, Blagotinsek, Tönnesen 2, Jamali, Ugalde. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3.

Mikler: így nem lehet kezdeni!

– Az első félidőt gyakorlatilag átengedtük a Kielnek, amely így jelentős előnyt tudott szerezni, mi pedig futhattunk az eredmény után. Az első felvonásban nyújtott gyengébb támadójátékunknak köszönhetjük, hogy csak húsz gólt lőttünk. A németek védekezése magas színvonalú volt, belekényszerítettek minket a hibákba, ebből pedig sok gyors gólt szereztek. Így nem lehet kezdeni, tálcán kínáltuk ellenfelünknek az előnyt. A szünet utáni védekezésünk rendben volt: megvoltak a blokkok, a sávok, ekkor nekem is könnyebb dolgom volt a fal mögött – nyilatkozta Mikler Roland a lefújást követően a mérkőzést közvetítő Sport 1 tv-nek.