A Telekom nyerte a gólháborút

• Telekom Veszprém U20
  • 2018.02.04
  • 21:08
Bár harmincnégy gólt kapott, mégis otthon tudta tartani a pontokat a Telekom Veszprém U20-as együttese a másodosztályú kézilabda-bajnokság vasárnapi játéknapján.

Az NB I/B első tavaszi fordulójában hazai pályán fogadta a Százhalombatta együttesét a Telekom Veszprém U20-as alakulata. A vendégek kezdték jobban a találkozót, a mieink kihagyott hétméteressel, s a szokottnál szellősebb védekezéssel nyitottak (3-5). Három-nullás hazai, majd ugyanilyen arányú vendég széria után tovább növelte előnyét a Százhalombatta (18. perc: 8-11). Négy egyes rohammal egyenlítettek Szakályék (22. perc: 12-12), de ismét a vendégek ültek fel a hullám tetejére, az utolsó öt percre kétgólos hátrányban fordult a „kis Telekom” (13-15). Huszáros hajrát vágtak a mieink, a 6-2-es etap minimális hazai előnyt jelentett a szünetre (18-17).

Szakály 12 gólig jutott a találkozón

Fordulást követően egyre inkább a vendéglátó akarata érvényesült a pályán: Nagy Barnabás több fontos védést is bemutatott, Szakály pedig biztos kézzel értékesítette a lerohanásokat (40. perc: 25-21). Ezt kisebb rövidzárlat követte: 6-2-es periódust produkálva egyenlített a Pest megyei rivális (46. perc: 27-27). Fej-fej mellett érkeztek meg a csapatok a hajrára (30-30), a fizikálisan és mentálisan is frissebb képet mutató Telekom U20 azonban rá tudott tenni még egy lapáttal, s a tizenkét gólos Szakály vezérletével végül magabiztosan tartotta otthon a pontokat (37-34).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 14. forduló:
Telekom Veszprém U20–Százhalombattai KE 38-34 (18-17)
Veszprém, Tüzér utcai sportcsarnok, 150 néző. Vetette: Hornyik, Zörgő.
Veszprém: Szél – Molnár 3, Borzas 7, Kristóf 6, Dávid 3, Süle 2, Szakály 12 (3). Csere: Nagy B. (kapus), Dörnyei, Ernei 1, Forgács, Hanák 1, Kurucz 3, Petróczi, Somogyvári, Vass. Vezetőedző: Gulyás István.
Százhalombatta: Kurán – Keresztes 1, Kónya 8, Félegyházi 6, Gyurcsovics Á. 4, Kővári 1, Soproni 7 (4). Csere: Róth (kapus), Tarjányi 2, Rádler, Pásztor, Bálint, Nikolicza 1, Mogyorósi 4, Gyurcsovics E. Vezetőedző: Molnár József.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4.

Gulyás István: – Nagyon boldogok vagyunk, hogy sikerült nyernünk a tavasz első mérkőzésén. Az első meccs különösen fontos, hiszen egy jó hangulatú társasággal sokkal könnyebb edzeni és kijavítani néhány hibát. Végig puhább volt a védekezésünk a szokottnál, s az első félidőben a kapusteljesítmény is hiányzott. A második játékrészben ez Nagy Barnabás beállásával megváltozott, tudtunk lőni indításgólokat, s úgy érzem, erőben is sikerült felőrölnünk a végére ellenfelünket.