Továbbra is az élmezőnyben megyénk diáksportolói

  • egyéb
  • 2017.12.15
  • 12:34
Veszprém megye legsikeresebb diáksportolóit díjazták csütörtök este a Simonyi iskolában rendezett évzáró gálán.

Megyénk legkiválóbb diáksportolóit gyűjtötte csokorba a Simonyi iskola aulájában a Veszprém Megyei Diáksport Szövetség. A csütörtök esti eseményen több mint száz fiatal vehetett részt, ők szerepeltek országos szinten is kiemelkedően abból a 15 ezer megyei fiatalból, akik megmérették magukat valamely diákolimpiai számban.

Némedi Lajos

Az egybegyűlt szülőket, diákokat, sportvezetőket, edzőket és pedagógusokat Némedi Lajos, Veszprém alpolgármestere köszöntötte. – A mai világban nagy büszkeség a sportot művelni. A sportolás az emberi kultúra egyik szerves része, emellett egészségünk, s jövőnk záloga is – húzta alá mondandójában. Az alpolgármester ezt követően a fiatalokhoz szólt, arra kérte a díjazottokat, hogy legyenek hálásak azon sportvezetőknek, edzőknek és pedagógusoknak, akik sikerhez segítették őket.

Németh Noémi

Németh Noémi, a Magyar Diáksport Szövetség közép-dunántúli régiójának vezetője elmondta, idén közel 300 ezer fiatal mérette meg magát az országban az idén harmincéves diáksport szövetség valamely rendezvényén. – Legyetek büszkék magatokra, mert a ti munkátok érett be idén ebből a mezőnyből – húzta alá a sportolókhoz intézett gondolatát.

Ezt követően került sor a díjak átadására, először az országos diákolimpiai döntők első helyezettjeit szólították a színpadra. Külön elismerésben részesültek a szakszövetségek által lebonyolított diákolimpiai döntők győztesei, de azon pedagógusok erőfeszítéseit is díjazták, akik maradandót alkottak a diáksport valamely területén.

Az est fényét a Simonyi iskola diákjainak programja emelte: szavaló duó, musical együttes, s zongoradarab is szórakoztatta az ünneplőket.


A 2016/17-es tanév országos diákolimpiai döntők versenyében első helyezést elérő veszprémi sportolók:

Egyéni sportok:
Asztalitenisz (V-VI. korcsoport): Molnár Anna, Vetési Albert Gimnázium
Asztalitenisz (I-II. korcsoport): Epinger Márton, Dózsa György Általános Iskola
Atlétika – távolugrás (III. korcsoport): Poharánszki Anna, Kossuth Lajos Általános Iskola
Atlétika – kislabdahajítás (III. korcsoport): Kövér Fanni, Simonyi Zsigmond Általános Iskola
Atlétika – 1500 méteres síkfutás (IV. korcsoport): Zsetnyai Ákos, Rózsa úti Általános Iskola
Torna (V-VI. korcsoport): Dukai Ábel, Vetési Albert Gimnázium

Csapatsportok:
Strandkézilabda (IV. korcsoport): Padányi Bíró Márton iskola leánycsapata
Csapattagok: Horák Hanna, Gaál Dorina, Rónai Diánna, Kajdon Blanka, Gál Dominika, Vida Csenge, Gyarmati Lilla, Szabó Anna, Szilágyi Veronika

Strandkézilabda (VI. korcsoport): Vetési Albert Gimnázium fiúcsapata
Csapattagok: Bendicsek Ákos, Csontó Zoltán, Éles Benedek, Hári Levente, Hingler Félix Rudolf, Kisgyörgy Ádám, Szmetán Péter, Papp Krisztián.

Torna (III-IV. korcsoport): Simonyi Zsigmond iskola leánycsapata
Csapattagok: Máté Lea, Mészáros Sára, Gesztesi Lili, Jónás Alíz, Kupcsik Csenge

A szakszövetségek által rendezett országos diákolimpia első helyezettjei:

Egyéni
Sakk (IV. korcsport): Demeter Mór, Deák Ferenc iskola
Tájfutás (II. korcsport): Bálint Gergő, Báthory István iskola
Gumiasztal: Kavalecz Lara, Simonyi Zsigmond iskola
Gumiasztal: Kubriczky Boldizsár, Cholnoky Jenő iskola

Csapat
Vívás (III-IV. korcsoport): Dózsa György iskola fiú kard csapata
Csapattagok: Érsek Titusz, Nagy Benedek, Krizmanich Máté, Szauter Benedek

Vívás (II. korcsoport): Dózsa György iskola leány kard csapata
Csapattagok: Jámbor Hanna, Krizmanich Kata, Mária Kata, Tarrós Anna

Petanque (IV. korcsoport): Báthory István iskola csapata
Csapattagok: Biki Adél, Ferencz Kinga, Ferencz Noémi

Petanque (V. korcsoport): Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Szakgimnáziumának csapata
Csapattagok: Krenhardt Eszter, Krenhardt Attila, Csomai Bence

Petanque (VI. korcsoport): Vetési Albert Gimnázium csapata
Csapattagok: Babai Gábor, Bús Benedek, Kopasz Zoltán

A diáksport területén nyújtott, kiemelkedő testnevelői tevékenységért elismerésben részesült veszprémi pedagógusok:

Bácskai Sándorné (Báthory István iskola), Varga Balázs (Vetési Albert Gimnázium), Benke Péter (Padányi Bíró Márton iskola), Horváth Arnold (Simonyi Zsigmond iskola).