Pontot raboltak Iváncsikék a Telekomtól

• Telekom Veszprém U20
  • 2017.12.05
  • 18:55
Az Iváncsik Tamás vezette SZESE-ETO Győr 28-28-as döntetlenre tudta menteni vasárnapi mérkőzését a Telekom Veszprém U20 otthonában.

Tíz napon belül harmadik mérkőzésére készült a Gulyás István–Tombor Csaba edzőpáros vezette Telekom Veszprém U20-as legénysége. A mieink pécsi győzelemmel, s balatonboglári vereséggel hangoltak a vasárnapi találkozóra, melyen az élmezőnyből érkező SZESE-ETO Győr csapatát fogadták. A Tüzér utcai sportcsarnok közönsége egy régi kedvencet is viszontláthatott: Iváncsik Tamás ellenfélként tért vissza korábbi sikerei helyszínére.

Archív fotó

Remek védekezőmunkával nyitotta a mérkőzést a házigazda „kis Telekom”, olyannyira, hogy az első vendég találatra a hetedik percig kellett várni (4-1). Ezután kétszer is „felborult a pálya”, előbb Iváncsikék rukkoltak elő egy null-hetes szériával (13. perc: 4-8), majd a hazaiak pakoltak zsinórban hét labdát a hálóba (23. perc: 11-8). A játékrész hajráját öt-ötre hozták le a felek, ami azt jelentette, hogy a veszprémi fiatalok vonulhattak háromgólos előnnyel a szünetre (16-13).

A második félidő kiegyenlített játékkal folytatódott (39. perc: 20-17), majd a fizikálisan erősebbnek bizonyuló Rába-partiak szépen, lassan ledolgozták hátrányukat. Kilenc perccel a vége előtt (24-24) meccsnullról folytatták a felek. Borzas duplázott és Bábosos is betalált, miközben hátul jól zárt a védelem, ismét el tudtak lépni a veszprémi fiatalok (56. perc: 27-24). A végjáték azonban a tabella második helyén álló vendégek számára alakult jobban, akik Szabó utolsó perces góljával pontot tudtak menteni (28-28).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 11. forduló:
Telekom Veszprém U20–ETO-SZESE Győr 28-28 (16-13)
Veszprém, Tüzér utcai sportcsarnok 200 néző. Vezette: Bátori, Szécsi.
Veszprém: Nagy B. 1, Gödör (kapusok), Szakály 6, Dávid 5, Borzas 3, Bábos, Kristóf, Süle, Ubornyák 2-2, Molnár 2 (2), Vass 1 (1), Ernei, Kovács L. 1-1, Dörnyei, Hanák, Somogyvári. Edzők: Gulyás István–Tombor Csaba.
Győr: Nahaj, Pulai (kapusok) Iváncsik 8, Szabó 7, Paár 4, Kovácsovics 3, Goór, Bella 2-2, Schneider, Sokoray 1-1, Pordán, Győri-Dani, Gyűrű, Farkas B., Karajz, Papp. Vezetőedző: Deáki István.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/5.