Időben ébredtek

• Telekom Veszprém U20
  • 2017.11.25
  • 04:24
Remek védekezésének és kapusteljesítményének köszönhetően négygólos hátrányból is felállt, s végül magabiztos győzelemmel tért haza Pécsről a Telekom Veszprém U20-as együttese.

Péntek este, az NB I/B tizedik fordulójában Pécsre látogatott a Telekom Veszprém második számú kézilabdacsapata. A Baranya megyei alakulat a fordulót megelőzően mindössze két győzelmet számlálhatott, de ennek ellenére sem lehetett kijelenteni, hogy könnyű feladat várna a mieinkre.

Nyerni tudott Pécsett a Telekom U20 (archív fotó)

Remekül kezdtek a hazaiak, már a találkozó elején négy góllal elléptek az álmosan kézilabdázó Veszprémtől (15. perc: 8-4). Ezt követően azonban nagyot fordult a találkozó képe: a mieink nemcsak felvették a találkozó ritmusát, hanem a vezetést is át tudták venni a félidő vége előtt (11-12).

Fordulást követően ott folytatta remek játékát a „kis Telekom”, ahol a szünet előtt abbahagyta. A feszes védekezés mögött Gödör tette a dolgát bravúrosan, elöl pedig a csereként pályára lépő játékosok is lendíteni tudtak az övéik szekerén. Az izgalmak is elmaradtak ezúttal: a hajrában is rendre négy-öt góllal vezetett a vendég alakulat. A vége 21-24, újabb fontos győzelmet aratott a Gulyás István–Tombor Csaba edzőpáros irányította Telekom Veszprém U20.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 10. forduló:
Pécsi VSE–Telekom Veszprém U20 21-24 (11-12)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Bán, Haskó.

Tombor Csaba: – Hosszú utazást követően fáradt játékkal kezdtük a mérkőzést. Szerencsére időben felébredtek a játékosaim, s a cserék is jól szálltak be a meccsbe, így végül magabiztosan győzelmet arattunk.