Telekom-siker a megyei derbin

2017. november 20. 11:59
Az NB I/B Veszprém megyei rangadóján mindkét pontot elcsente az Ajka otthonából a Telekom U20-as együttese.

Megyei rangadót rendeztek vasárnap délután a másodosztályú kézilabda-bajnokságban: a középmezőnyhöz igyekvő Telekom második számú csapata az utolsó előtti helyen álló KK Ajkához látogatott.

Archív fotóArchív fotó

Remekül kezdtek a mieink, tíz perc játék után 3-6-ra, negyed óra elteltével pedig már öt góllal vezettek a gyorslábú veszprémi fiatalok (15. perc: 5-10). Ajkai időkérés után hazai felzárkózás következett, de a Telekom zsinórban hármat lőtt, amivel tovább nőtt az olló a két együttes között (11-17). A játékrész hajráját a hazaiak nyerték, de így is négygólos előnnyel vonulhattak szünetre Kristófék (13-17).

A második játékrész első fele kiegyenlítettebb képet mutatott, felváltva potyogtak a gólok mindkét oldalon (18-22). A hazaiak rendre emberhátrányban játszottak, ezt kihasználva a „kis Telekom” ismét elhúzott, s magabiztosan gyűjtötte be újabb győzelmét (24-31).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 9. forduló:
KK Ajka–Telekom Veszprém U20 24-31 (13-17)
Ajka, Városi Sportcentrum, 200 néző. Vezette: Kovács, Wenczel.
Ajka: Kommendánt – Zeitler V., Bárdos, Bajnóczi 5 (3), Erőss 1, Gyimesi 3, Bonyhádi 4. Cserék: Blázsovics (kapus), Fülöp 2, Kedves 1, Ignácz, Márkus 1, Vadkerti 5, Sinka 2, Huszti, Zeitler D. Vezetőedző: Hamar Zoltán.
Veszprém: Gödör – Dávid 2, Ernei, Kristóf 2, Süle 4, Szakály 10 (3), Ubornyák 3. Cserék: Hanák, Bábos 1, Kovács, Molnár 4, Nagy, Somogyvári, Vass, Hornyák, Borzas 5. Edzők: Tombor Csaba–Gulyás István
Kiállítások: 28, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3.

Gulyás István: – Örülök neki, hogy a fiatal csapatom hatvan percen keresztül hideg fejjel, taktikusan kézilabdázott. Egy paprikás hangulatú szomszédvári rangadót sikerült megnyernünk.