Veszprém
14°C

Több mint száz speciális sportoló állt rajtkőre a hétvégén

2017. november 14. 9:19
A Veszprémi Úszó Klub értelmi fogyatékos sportolók számára rendezett úszóviadalt a Március 15. utcai uszodában, ahol nagyszerűen szerepeltek a Veszprémi Szivárvány Integrált Sport Egyesület versenyzői.

A Magyar Speciális Olimpia Szövetség felkérésérének eleget téve a hétvégén kétnapos úszóversenyt rendezett értelmi fogyatékkal élő sportolók részére a Veszprémi Úszó Klub (VÚK). Az országos viadalon tizennyolc egyesület több mint száz versenyzője mértette meg magát a Március 15. utcai uszodában.

Képgalériánkat a fotóra kattintva érheti el!

A Veszprémi Szivárvány Integrált Sport Egyesület az egyik legnépesebb csapatot, húsz főt nevezett a viadalra. Vidra Judit és Hudi Zsanett tanítványai tizenöt arany-, tíz ezüst- és hét bronzérmet gyűjtöttek be az országos megmérettetésen. A dobogós versenyzők éremdíjazásban részesültek, melyeket Ovádi Péter önkormányzati képviselőtől vehették át.

Ovádi Péter nyújtotta át az érmeket – Fotó: VÚKOvádi Péter nyújtotta át az érmeket – Fotó: VÚK

további cikkek
Nyíltvízi úszó vk: Betlehem ötödik, Rasovszky tizenharmadik lett Egyiptomban úszás Nyíltvízi úszó vk: Betlehem ötödik, Rasovszky tizenharmadik lett Egyiptomban A Balaton ÚK Veszprém kiválósága, Betlehem Dávid ötödikként ért célba a nyíltvízi úszók idei Világkupa-sorozatának nyitóversenyén, amelyet 10 kilométeren az egyiptomi Soma Baynél rendeztek meg szombaton. Klubtársa, a világbajnoki címvédő és szintén párizsi olimpiai kvótás Rasovszky Kristóf betegségéből épphogy felépülve a 13. helyen zárt. 2024. március 23. 17:52 Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid 1500 méteren is nyert úszás Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid 1500 méteren is nyert A pénteki 10 000 méter után a vasárnapi 1500 méteres versenyt is Betlehem Dávid és Mihályvári-Farkas Viktória nyerte meg a Veszprémben rendezett medencés hosszútávúszó országos bajnokságon. 2024. március 10. 18:20 Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid nyert 10 ezer méteren úszás Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid nyert 10 ezer méteren A Balaton ÚK Veszprém klasszisa, Betlehem Dávid címét megvédve diadalmaskodott 10 ezer méteren az úszók hosszútávú medencés országos bajnokságán. Klubtársa, Barabás Imre harmadik lett. 2024. március 9. 16:56 Rasovszky is jelölt az év legjobbja díjra Rasovszky Kristóf Rasovszky is jelölt az év legjobbja díjra A vízilabdázóknál Zalánki Gergő, a nyíltvízi úszóknál pedig Rasovszky Kristóf és Fábián Bettina is jelölt a 2023-as év legjobbja díjra az európai szövetségnél (LEN). A sportolókra a szurkolók is szavazhatnak.     2024. február 24. 16:18