Vérbeli rangadót hozott az NB I/B városi derbije

• Telekom Veszprém U20
  • 2017.11.04
  • 20:02
A Telekom U20 végletekig kiélezett, parázs hangulatú meccsen egygólos győzelmet aratott a városi rivális Veszprémi KKFT felett (26-27) a másodosztályú kézilabda-bajnokság szombati játéknapján.

Szombat délután a Március 15. utcai sportcsarnokban találkozott egymással városunk két másodosztályú férfi kézilabdacsapata. A meccs a Telekom Veszprém–Aalborg Handbold Bajnokok Ligája ütközet „árnyékában” is – a két találkozót fél óra eltéréssel rendezték – megmozgatta a szurkolókat, nagyjából háromszáz néző foglalt helyet a lelátón.

Gulyás István együttese, a Telekom Veszprém U20 teljes kerettel készülhetett a találkozóra, a pályaválasztó Veszprémi KKFT-nél Heiczinger Zsolt sérülés miatt nem léphetett pályára a városi derbin.

A „kis Telekom” kezdett jobban, Süle, Ubornyák és Szakály is egyhamar betalált, mialatt a rivális csak büntetőből tudott eredményes lenni (6. perc: 1-3). Megelégelte együttese gólképtelenségét Vágó mester, aki az időkérést követően hét a hat elleni játékot rendelt el tanítványaitól. Kovács és Szobol talált be ebben a felállásban, de a gyorslábú U20-sok sem vettek vissza: Süle keze kétszer is elsült és Dávid is betalált (13. perc: 4-7).

Technikai hibák játszották a főszerepet a folytatásban, a rohanásból Gulyás István fiai profitáltak, akik emberelőnyben kézilabdázva hat góllal is elléptek (19. perc: 5-11). Hári, Szmetán és Csirke vezérletével 3-0-s sorozatot produkált a VKKFT, majd Bábos szerzett gólt beállóból, Csirke pedig könnyedén lőtte át az U20-sok védőfalát. Mindkét fél hosszú felépítésű támadásokra váltott, csak végletekig kidolgozott helyzetek végén vállaltak lövést a felek. A „kis Telekomnál” Szakály és Kovács volt elemében, a túloldalon Hasziló és Hári tolt egyet csapata szekerén (25. perc: 11-14).

A félidő hajrája kiegyenlített játékot hozott, Éles Benedek az utolsó másodpercben talált be emberelőnyből kettőre csökkentve ezzel lemaradásukat (14-16).

Emberhátrányban, kínaiból talált be a Telekom térfélcserét követően, amire gyorsan jött a válasz: Szobol és Lovas lopta a távot (33. perc: 16-17). Kétszer is az egyenlítésért támadhatott a VKKFT, Füleki kiállításától azonban ismét lendületet kapott az ellenfél. Ubornyák egy, Szakály két találattal vette ki a részét a harcból (38. perc: 17-20).

Nem sokkal később már néggyel vezettek az U20-asok (42. perc: 18-22), de innen is talált visszautat a meccsbe a VKKFT: Hasziló, Hári és Lovas góljai után többször is az egyenlítésért támadhattak (47. perc: 22-23). Sneider parádézott a kapuban, ziccereket és hetest is hárított, bravúrjainak köszönhetően szűk öt perccel a vége előtt utolérte ellenfelét a Veszprémi KKFT (56. perc: 25-25).

Kristóf értékesítette büntetőjét lélektanilag fontos pillanatban, majd Borzas bombázott a hálóba (58. perc: 25-27). Időt kért Vágó Attila, s tizenkilencre lapot húzva hét a hat elleni játékra állította át együttesét. Szobol tette a dolgát ellentmondást nem tűrően (59. perc: 26-27).

Az utolsó percben két vitatható játékvezetői döntés is borzolta a kedélyeket, kisebb kakaskodás is kialakult a játéktéren. Több gól azonban nem született, a Telekom U20-as alakulata járhatta a körtáncot a végén (26-27).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 8. forduló:
Veszprémi KKFT–Telekom Veszprém U20 26-27 (14-16)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Natkay, Szalai.
Veszprémi KKFT: Andorka – Szöllőskei 2 (2), Márton 1, Tóth M., Árpási 1, Szobol 4, Szmetán 1. Csere: Sneider (kapus), Lovas 4, Hári 3, Füleki, Kovács Gy. 2, Hasziló 3, Csirke 2, Kreisz, Éles B. 3 (1). Vezetőedző: Vágó Attila.
Telekom Veszprém U20: Gödör – Szakály 9 (1), Kristóf 2 (1), Dávid 1, Süle 3, Ubornyák 3, Ernei 1. Csere: Nagy B. (kapus), Petróczi, Molnár, Kovács 1, Forgács, Borzas 5, Bábos 2, Hanák, Dörnyei. Edzők: Gulyás István–Tombor Csaba.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.

Edzői érétkelés

Vágó Attila: – Az első játékrészben nagyon gyenge volt a helyzetkihasználásunk, ami kissé megzavarta a csapatom. A második harminc percben viszont azt játszottuk, amit elterveztünk, s ki tudtuk egyenlíteni. Az utolsó öt percben nyerhettük volna, ha nem súlyt minket néhány következetlen játékvezetői döntés. Az iksz igazságosabb eredmény lett volna.

Gulyás István: – Ha a szívemre teszem a kezem, akkor ez egy nagyon döntetlen szagú találkozó volt. Jobban kezdtünk, sokáig uraltuk a mérkőzést, de a végére elfogytunk. Ellenfelünk is fiatal csapattal lépett pályára, de a végén kiütközött, hogy náluk szerepel néhány rutinosabb kézilabdázó. A szerencsésebb csapat nyert ma. Gratulálok az ellenfélnek, mert egy nagyon színvonalas jó meccset játszottunk.