Hengerelt a VLS, a Csorna látta kárát

• VLS Veszprém
  • 2017.10.08
  • 19:20
A veszprémi labdarúgócsapat 5-1-re kiütötte a vendég csornaiakat az NB III nyugati csoport vasárnapi játéknapján.

Vasárnap délután közvetlen riválisát, az utolsó előtti helyen álló Csorna együttesét látta vendégül a veszprémi focicsapat az Egyetemi Stadionban. Orbán Tamás legénységének égető szüksége volt a pontokra, a kiesési rangadón tehát kötelező volt a győzelem.

Átérezték a hazaiak a találkozó fontosságát, ennek megfelelően nagy elánnal kezdtek. A 6. minutumban Benét buktatták a büntetőterületen belül. Dobsa tette le a labdát a tizenegyes pontra, majd vágta a hálóba (6. perc: 1-0).

A folytatásban is a mieink akarata érvényesült inkább, a fölényt Polareczki váltotta gólra a 40. percben. A veszprémi támadó ügyes kiugratást követően verte meg védőjét, s kapuvédő eszén is sikerült túljárnia (2-0).

Kiütéssel nyert a VLS Veszprém (archív fotó)

Úgy indult a második játékrész is, mint az első: veszprémi góllal. Bene sarokrúgása után Dobsa fejéről került Gulyás elé a labda, aki a hálóba juttatta azt (49. perc: 3-0).

Polareczki az egész meccsen parádésan futballozott, négy perccel később második gólját is megrúgta, távoli lövése talált utat Keserű kapujába (53. perc: 4-0).

A folytatásban is futószalagon jöttek a veszprémi helyzetek, egyértelműen jobb volt ellenfelénél Orbán Tamás gárdája, amely ezúttal gólokra tudta váltani mezőnyfölényét. Szabó Bence állt be csereként a 68. percben, s szerzete meg csapata ötödik gólját nem sokkal később. Polareczki kereste Irmest, utóbbi átengedte a lábai között a játékszert az érkező Szabónak, aki értékesítette a szemet gyönyörködtető asszisztot (5-0).

A hatodik veszprémi gól is ott lógott a levegőben, a hajrában azonban mégis a vendégek szépíthettek: gyors kontra végén Serfőző köszönt be Szűcsnek. (88. perc: 5-1).

Labdarúgó NB III Nyugati csoport, 9. forduló:
VLS Veszprém–Csornai SE 5-1 (2-0)
Veszprém, Egyetemi Stadion 100 néző. Vezette: Derdák (Schweighardt, Nagy).
Veszprém: Szűcs – Gunther (Szabó B., 68.), Felber, Dobsa (Fridrich, 55.), Gulyás – Bene, Kocsis, Boromisza, Kókány – Polareczki, Miskei (Irmes, 54.). Edző: Orbán Tamás.
Csornai SE: Keserű – Simon (Selyem, 75.), Czanik, Kerékgyártó, Csikós, Serfőző, Füredi, Litresics, Nagy Sz., Fehér (Baranyai, 55.), Kelemen (Kis Sz., 60.). Edző: Családi János.
Gólszerzők: Dobsa (6.), Polareczki (41., 53.), Gulyás (49.), Szabó B. (79.) ill. Serfőző (88.).

Orbán Tamás: – Ez az eredmény még a Csornára nézve hízelgő, gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez.