EHF Kupa: A selejtező harmadik körében a Füred

  • kézilabda
  • 2017.10.08
  • 18:59
  • MTI, Fotó: BKSE - Szente Benjámin
A Balatonfüredi KSE hazai pályán 28-19-re legyőzte az izlandi Valur Reykjavík csapatát a férfi kézilabda EHF Kupa-selejtező második fordulójának vasárnapi visszavágóján, így kettős sikerrel jutott tovább.

EHF Kupa selejtező, 2. forduló, visszavágó:
Valur Reykjavík (izlandi)-Balatonfüredi KSE 19-28 (11-14)
Továbbjutott:
a Balatonfüred, kettős győzelemmel, 55-41-es összesítéssel

A párharc első mérkőzésén - amelyet szombaton rendeztek, szintén Balatonfüreden - a magyar csapat ötgólos előnyt szerzett. Kemény László és Zdolik Bence a visszavágón sem léphetett pályára, a cseh Stanislav Kasparek pedig sérülten vállalta a játékot.

Fotó: Balatonfüredi KSE - Szente Benjámin

Jobban kezdett az izlandi bajnokcsapat (4-2), de Fazekas Nándor és Szita Zoltán vezérletével felzárkózott, majd fordított a Balatonfüred (7-10). A magyar együttes a negyedik meccsét játszotta nyolc nap alatt, a fáradtság miatt a játékosok összpontosítása nem volt tökéletes, de a továbbjutás nem forgott veszélyben, mert a Valur helyzetkihasználása sem volt hatékony (11-14).

Az izlandiak több mint négy percig nem tudtak gólt dobni a második felvonásban, mert Fazekas bravúrosan védett, ebben az időszakban eldőlt a mérkőzés. Támadásban némileg megtorpantak a fürediek, de cserekapusuk, Andó Arián is kiválóan teljesített, így nem csökkent számottevően a különbség (15-21), és az EHF Kupa selejtezőjében szabadkártyával indult magyar csapat magabiztosan jutott tovább.

A mezőny legeredményesebb játékosa Szita Zoltán volt hét góllal, a fehérorosz Artur Karvatszki ötször volt eredményes, csakúgy, mint az északiaknál Magnus Magnusson.

A CYEB Budakalász és a Grundfos Tatabánya az utolsó, harmadik fordulóban kapcsolódik be a selejtezőbe.

szombaton játszották:
1. mérkőzés:
Csurgói KK-RK Dubrava (horvát) 33-24 (15-14)
A visszavágót jövő szombaton játsszák Zágrábban.

Veszprém Pannon SE
2017.10.15., 15:00
25-23
Győri Audi ETO KC U21
KK Ajka
2017.10.15., 16:00
25-28
Veszprémi KKFT
BKSE U20
2017.10.15., 16:00
27-27
Telekom Veszprém U20
KS Vive Kielce
2017.10.15., 19:00
32-32
Telekom Veszprém
Veszprémi KKFT
2017.10.18., 16:45
NEKA
MOL-Pick Szeged
2017.10.21., 13:30
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U20
2017.10.21., 13:00
Tatai AC
Vecsés SE ÉL-TEAM
2017.10.21., 18:00
Veszprémi KKFT
Szombathelyi KKA U21
2017.10.22., 11:00
Veszprém Pannon SE
Veszprém Pannon SE
2017.10.29., 15:00
Körmendi DMTE
Telekom Veszprém
2017.10.31., 18:00
Sport36 Komló
Veszprémi KKFT
2017.11.04., 18:00
Telekom Veszprém U20
Egerszegi KK
2017.11.04., 14:00
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2017.11.04., 17:30
Aalborg Handbold
Balatonfüredi KSE
2017.11.07., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U20
2017.11.11., 13:00
Vecsés SE
Pécsi VSE
2017.11.11., 18:00
Veszprémi KKFT
Sárvári Kinizsi SE
2017.11.12., 16:00
Veszprém Pannon SE
Paris Saint-Germain
2017.11.12., 17:00
Telekom Veszprém
Veszprémi KKFT
2017.11.18., 18:00
ETO-SZESE Győr
Telekom Veszprém
2017.11.18., 17:30
Paris Saint-Germain
KK Ajka
2017.11.19., 16:00
Telekom Veszprém U20
Veszprém Pannon SE
2017.11.19., 15:00
SZESE Győr
Dabas KC
2017.11.21., 18:00
Telekom Veszprém
Pécsi VSE
2017.11.24., 18:00
Telekom Veszprém U20
Büki TK
2017.11.25., 17:00
Veszprém Pannon SE
NEKA
2017.11.26., 16:00
Veszprémi KKFT
Aalborg Handbold
2017.11.26., 16:50
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U20
2017.12.02., 13:00
ETO-SZESE Győr
Veszprémi KKFT
2017.12.02., 18:00
Csurgói KK U20
Telekom Veszprém
2017.12.02., 18:00
KS Vive Kielce
Veszprém Pannon SE
2017.12.03., 15:00
Komárom VSE
CYEB Budakalász
2017.12.06., 18:00
Telekom Veszprém
NEKA
2017.12.08., 17:00
Telekom Veszprém U20
Százhalombattai KE
2017.12.09., 18:00
Veszprémi KKFT
Grundfos Tatabánya KC
2017.12.10., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2017.12.13., 18:00
Ceglédi KKSE
Telekom Veszprém U20
2017.12.16., 13:00
Csurgói KK U20
Veszprémi KKFT
2017.12.16., 18:00
Grundfos Tatabánya KC U20
Csurgói KK
2017.12.17., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2017.12.20., 18:00
Orosházi FKSE -LINAMAR
THW Kiel
2018.02.07., 19:30
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2018.02.17., 17:30
Meskov Breszt
SG Flensburg-Handewitt
2018.02.25., 17:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2018.05.02., 18:00
Dabas KC VSE
Tabellák
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2017/18
1. Telekom Veszprém 9
2. Paris Saint-Germain 8
3. SG Flensburg-Handewitt 6
4. Meskov Breszt 5
5. Kielce 4
6. RK Celje 3
7. THW Kiel 3
8. Aalborg Handbold 2
utolsó módosítás 2017. október 15. 20:55
tovább »
Férfi kézilabda NB I, 2017/18
1. MOL-Pick Szeged 14
2. Telekom Veszprém 12
3. Balatonfüredi KSE 12
4. Grundfos Tatabánya KC 8
5. Sport36-Komló 8
6. Dabas KC VSE 8
7. Eger SBS Eszterházy 8
8. CYEB Budakalász 3
9. Ceglédi KKSE 3
10. Csurgói KK 2
11. B.Braun Gyöngyös 2
12. Orosházi FKSE- LINAMAR 2
13. Ferencvárosi TC 2
14. Váci KSE 0
utolsó módosítás 2017. október 15. 23:59
tovább »
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2017/18
1. AGROFEED ETO SZESE 8
2. PLER-Budapest 8
3. VECSÉS SE ÉL-TEAM 8
4. NEKA 7
5. Szigetszentmiklósi KSK 7
6. Balatonfüredi KSE U20 6
7. Veszprémi KKFT 5
8. Telekom Veszprém U20 5
9. Pécsi VSE 4
10. Grundfos Tatabánya KC U20 4
11. KK Ajka 3
12. Tatai AC 3
13. Százhalombattai KE 2
14. Csurgói KK U20 0
utolsó módosítás 2017. október 15. 23:59
tovább »
Női kézilabda NB II Észak-nyugati csoport, 2017/18
1. Vady Mosonszolnok 10
2. Bajnok DSE Nemesvámos 8
3. Győri Audi ETO KC U21 8
4. Komárom VSE 6
5. Büki TK 4
6. Szombathelyi KKA U21 4
7. Veszprém Pannon SE 4
8. Sárvári Kinizsi SE 2
9. Körmendi DMTE 2
10. SZESE Győr 2
11. Celldömölki VSE 2
12. Egerszegi KK 0
utolsó módosítás tegnap 00:01
tovább »