Jól küzdöttek, de sokat hibáztak

2017. október 8. 12:06
A Telekom Veszprém U20-as együttese hazai pályán maradt alul a Szigetszentmiklóssal szemben a másodosztályú kézilabda-bajnokság szombati találkozóján.

Az NB I/B negyedik fordulójában a négypontos Telekom Veszprém a három egységgel álló Szigetszentmiklóst fogadta. Gulyás István és Tombor Csaba együttese kezdett jobban, az első játékrész harmadának végén 7-4 állt az eredményjelzőn. Ekkor aztán pillanatok alatt megváltozott a találkozó képe: a mieink hét percig gólképtelenek maradtak, miközben négyet vágtak a vendégek (7-11). A Veszprém kapaszkodott, de csak egy gólt tudott ledolgozni hátrányából a szünetig (12-15).

Archív fotó: Boros Ágnes (Kéziakadémia Veszprém)Archív fotó: Boros Ágnes (Kéziakadémia Veszprém)

Sajnos a szünet után sem találta önmagát a Telekom U20, amely továbbra is rengeteget hibázott. Tizenegy perc alatt csak két gólt lőtt a vendéglátó, miközben ellenfele nyolcszor is betalált (41. perc: 14-23). A hajrához közeledve sem sikerült csökkenteni a különbséget, a rivális magabiztosan őrizte fórját (19-28). A veszprémiek a hibáik ellenére is jól küzdöttek, ennek eredményeként 24-32-ről 28-32-re zárkóztak, így elkerülték a nagyarányú verséget.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 4. forduló:
Telekom Veszprém U20–Szigetszentmiklósi KSK 28-32 (12-15)
Tüzér utcai sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Kovács, Wenzel.
Veszprém: Nagy B. – Ernei 2, Süle 4, Hanák 3, Ubornyák 4, Kristóf 7, Szakály 4. Csere: Gödör (kapus), Kurucz, Borzas 2, Kovács L. 1. Edző: Gulyás István, Tombor Csaba.
Kiállítások: 16, ill. 10 perc.

Gulyás István: – Sok hibával, gyengén kézilabdáztunk, a küzdőszelemmel azonban elégedett vagyok. Bár jól kezdtünk, elvesztettük a fonalat és szétesett a játékunk.