Két pontot szórakozott el a VLS

• VLS Veszprém
  • 2017.09.23
  • 18:22
Hiába játszott jobban a veszprémi focicsapat, kihagyott büntetője és elpuskázott helyzetei miatt csak döntetlent ért el a Dunaharaszti vendéglátójaként.

Első hazai pontjai megszerzésének reményében lépett pályára szombat délután a veszprémi focicsapat. A mieink azt a Dunaharaszti MTK-t fogadták az NB III hetedik körében, amelyet az élvonalbeli Ferencváros csak a rendes játékidő hosszabbításában tudott felülmúlni a Magyar Kupa keddi játéknapján.

Hazai akcióval indult a találkozó, a mieink már a védőkön is túljutottak, Gyatel kapus mentett. Nem szegte a VLS labdarúgóinak kedvét a kimaradt akció. Guntherék birtokolták többet a labdát, akiknek több ígéretes támadást is sikerült bemutatni. Sőt, büntetőhöz is jutott a VLS, Bognár Bence azonban kihagyta a lehetőséget.

Közel fél óra játék után megszerezte a vezetést a VLS: Bene Zsombor verte meg emberét a bal oldalon, alapvonali beadása a védők fejéről zuhant a hálóba (27. perc: 1-0).

Több lehetősége is akadt a második félidőben a Veszprémnek előnye növelésre, de ezúttal is kimaradtak helyzetek. Polareczki az 52. percben bombázott húsz méterről centikkel fölé, de Szabónak és Benének is volt egy-egy kihagyott ziccere.

Nyolc minutummal a vége előtt szöglethez jutott a Dunaharaszti. A bal oldali beadás átszállt a hazai védők feje fölött, a középre visszafejelt labdát Kovács bólintotta a hálóba öt méterről (82. perc: 1-1). Több gólt nem született a találkozón, a VLS nyerhető meccsen ajándékozott pontot.