A hajrában maradt alul a VLS Veszprém

• VLS Veszprém
  • 2017.08.19
  • 20:36
Derekasan küzdött a veszprémi labdarúgócsapat, ám a Videoton II mégis elvitte mindhárom pontot az NB III szombat délutáni meccsén.

Szombat délután első pontjai megszerzésének reményében lépett pályára a VLS Veszprém együttese. Orbán Tamás legénysége 2-0-s vereséggel indította az NB III küzdelmeit, csakúgy, mint a vendég Videoton II.

A nemzetközi kupában is érdekelt székesfehérvári együttes első keretéből többen is szerepet kaptak a találkozón, a csatársort erősítő Maric a Partizan ellen is lehetőséghez jutott. Két veszprémi kötődésű labdarúgó is csatasorba állt a Vidinél: Hársfalvi pár hónappal ezelőtt még a bakonyi kaput védte, a felnőtt válogatottban is bemutatkozó Tóth Bence pedig a királynék városában nevelődött.

Takács Martin jó harmincról eleresztett lövésével a mérkőzés korai szakaszában vezetést szerzett a vendégcsapat (15. perc: 0-1). A hazaiak egyébként nem játszottak alárendelt szerepet a mindkét oldalon sok hibával tarkított mérkőzésen.

A második játékrész derekánál Gunther talált utat a fehérvári kapuba kisszöglet kombináció után, teljesen nyílttá téve a mérkőzést (72. perc: 1-1). Az utolsó húsz perc nyíltsisakos játékot hozott, mindkét fél játékában ott volt a gól.

Szűcs többször is megmentette a hazaiak kapuját, de öt perccel a vége előtt tehetetlennek bizonyult Hadzic közeli kísérletével szemben (85. perc 1-2). A végjátékban mindent egy lapra feltéve támadt a Veszprém, de újabb találat már nem született.