Taroltak Éles csapatai a XXI. Cell-kupán

  • kézilabda
  • 2017.08.12
  • 11:21
A Veszprémi KKFT U12-es, valamint az Éles Kézilabda Iskola (ÉKI) U14-es és U16-os fiúcsapata is aranyéremmel zárta a hagyományos nemzetközi kézilabdafesztivált.

Augusztus 6. és 11. között 21 ország 141 csapata küzdött a hagyományos nemzetközi kézilabdás fesztiválon, a XXI. Cell-kupán. Az együttesek öt korosztályban és tíz kategóriában mérték össze tudásukat Alsőörs, Balatonfüred, Várpalota és Veszprém kilenc sportcsarnokában, a döntőknek pedig idén is a Veszprém Aréna adott otthont.

A lányoknál a Veszprém Pannon SE (korábbi nevén: VESC) U14-es csapata a 19. helyen zárt, ugyanitt a Nemesvámosé lett az arany. A harmadosztályú rajtra készülő felnőtt gárda pedig bronzérmet szerzett a romániai Székelyudvarhelyi és a Büki TK mögött.

Fotó: ÉKI

A fiúk mezőnyében eközben hatalmas veszprémi fölény alakult ki. A legkisebbeknél az Éles József tulajdonában álló Veszprém KKFT – Gyévai Iván edző irányításával – magabiztosan lépdelt a fináléig, ahol hatalmas fölénnyel nyert (23-11) a Sárospatak ellen.

Fotó: ÉKI

Az Éles Kézilabda Iskola U14-es gárdájának sikeréhez sem férhetett kétség. Kovács György tanítványai az elődöntőben a német Göppingent (26-18), az aranycsatában pedig a Pick Szegedet (28-20) is nyolc góllal verték. A korosztály legjobbjának az Éki tehetségét, Fazekas Gergőt választották.

Fotó: ÉKI

U16-ban is Éleséké lett a végső siker. A Pásztor István vezette csapat a fináléba kerülésért a Pick Szegedet verte nagy csatában (15-14), a másnapi döntőben a korosztályos kuvaiti válogatottat sikerült felülmúlnia (26-24). A negyedik hely a Veszprémi KKFT-é lett, melynek játékosa, Szmetán Máté érdemelte ki a legjobbnak járó különdíjat.

A felnőttek számára kiírt sorozatban a Balatonfüredé lett az aranyérem, a Török Lajos által dirigált Veszprémi KKFT pedig bronzérmes lett.

Az ötnapos viadal péntek este látványos gálával zárult az arénában. Képgalériánkat ITT találja.

A 2017. évi Cell-kupa dobogósai és a veszprémi csapatok helyezései

U12 lány: 1. Szeged SE, 2. VSK Dunaszerdahely „A” (szlovákiai), 3. Győri ETO KC Ikervár
U14 lány: 1. Bajnok SE Nemesvámos, 2. NEKA, 3. Debreceni SC, 19. Veszprém Pannon SE
U16 lány: 1. Angyalföldi Sportiskola, 2. ACS Transilvania Brasov (romániai), 3. MTK Budapest
U18 lány: 1.Mosm Tychy (lengyel), 2. VFL Günzburg (német), 3. Kisvárdai KC
Felnőtt női: 1. Székelyudvarhelyi NKK (romániai), 2. Büki TK, 3. Veszprém Pannon SE

U12 fiú: 1. Veszprém KKFT, 2. Sárospataki TC, 3. SG Krems / Langenlois (osztrák), 8. Éles KISE
U14 fiú: 1. Éles KISE „C”, 2. Pick Szeged, 3. Achalm – Nagold (német), 5. Éles KISE „B”, 15. Éles KISE „A”
U16 fiú: 1. Éles KISE, 2. Kuwait National Team (kuvaiti), 3. Pick Szeged, 4. Veszprém KKFT
U18 fiú: 1. Frisch Auf Göppingen (német), 2. Rév – Mikolik, 3. SKP Frydek Mistek (cseh)
Felnőtt férfi: 1. Balatonfüredi KSE, 2. Várpalotai Bányász SK, 3. Veszprémi KKFT

Telekom Veszprém U20
2018.02.17., 18:00
23-23
PLER-Budapest
Veszprémi KKFT
2018.02.17., 11:00
22-18
Balatonfüredi KSE U20
Telekom Veszprém
2018.02.17., 17:30
34-22
Meskov Breszt
Veszprém Pannon SE
2018.02.18., 15:00
Vady Mosonszolnok
FTC
2018.02.20., 18:00
Telekom Veszprém
SG Flensburg-Handewitt
2018.02.25., 17:00
Telekom Veszprém
Szigetszentmiklósi KSK
2018.02.25., 16:00
Telekom Veszprém U20
Tatai AC
2018.02.25., 17:00
Veszprémi KKFT
Bajnok DSE Nemesvámos
2018.02.25., 17:00
Veszprém Pannon SE
Eger SBS Eszterházy
2018.02.27., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém U20
2018.03.03., 18:00
Balatonfüredi KSE U20
Veszprémi KKFT
2018.03.03., 18:00
KK Ajka
Telekom Veszprém
2018.03.03., 17:30
RK Celje
Veszprém Pannon SE
2018.03.04., 15:00
Celldömölki VSE
Ceglédi KKSE
2018.03.06., 18:00
Telekom Veszprém
Tatai AC
2018.03.10., 18:00
Telekom Veszprém U20
Veszprémi KKFT
2018.03.10., 18:00
Vecsés SE
Telekom Veszprém
2018.03.10., 17:15
MOL-Pick Szeged
Győri Audi ETO KC U21
2018.03.11., 11:00
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2018.03.14., 18:00
Balatonfüredi KSE
Telekom Veszprém U20
2018.03.17., 18:00
Veszprémi KKFT
Sport 36 Komló
2018.03.18., 16:00
Telekom Veszprém
Veszprém Pannon SE
2018.03.18., 15:00
Szombathelyi KKA U21
Veszprémi KKFT
2018.03.24., 18:00
Pécsi VSE
Vecsés SE
2018.03.25., 17:00
Telekom Veszprém U20
Körmendi DMTE
2018.04.07., 14:00
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2018.04.10., 18:00
CYEB Budakalász
ETO SZESE Győr
2018.04.13., 18:00
Veszprémi KKFT
Telekom Veszprém U20
2018.04.14., 18:00
KK Ajka
Veszprém Pannon SE
2018.04.15., 15:00
Egerszegi KK
Telekom Veszprém U20
2018.04.21., 18:00
Pécsi VSE
Veszprémi KKFT
2018.04.21., 18:00
NEKA
Veszprém Pannon SE
2018.04.22., 15:00
Sárvári Kinizsi SE
ETO SZESE Győr
2018.04.29., 17:00
Telekom Veszprém U20
Csurgói KK U20
2018.04.29., 18:00
Veszprémi KKFT
SZESE Győr
2018.04.29., 11:00
Veszprém Pannon SE
Telekom Veszprém
2018.05.02., 18:00
Dabas KC VSE
Telekom Veszprém U20
2018.05.05., 18:00
NEKA
Veszprémi KKFT
2018.05.05., 18:00
Százhalombattai KE
Telekom Veszprém
2018.05.06., 18:00
Grundfos Tatabánya KC
Veszprém Pannon SE
2018.05.06., 17:00
Büki TK
Grundfos Tatabánya KC U20
2018.05.11., 18:30
Veszprémi KKFT
Csurgói KK U20
2018.05.13., 18:00
Telekom Veszprém U20
Komárom VSE
2018.05.19., 15:00
Veszprém Pannon SE
Tabellák
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2017/18
1. Paris Saint-Germain 22
2. Telekom Veszprém 15
3. SG Flensburg-Handewitt 15
4. THW Kiel 13
5. Kielce 11
6. Meskov Breszt 8
7. Aalborg Handbold 5
8. RK Celje 5
utolsó módosítás tegnap 19:17
tovább »
Férfi kézilabda NB I, 2017/18
1. Telekom Veszprém 34
2. MOL-Pick Szeged 32
3. Grundfos Tatabánya KC 28
4. Balatonfüredi KSE 26
5. CYEB Budakalász 17
6. Sport36-Komló 17
7. Eger SBS Eszterházy 17
8. Dabas KC VSE 17
9. Csurgói KK 13
10. Ceglédi KKSE 10
11. Ferencvárosi TC 9
12. B.Braun Gyöngyös 8
13. Váci KSE 8
14. Orosházi FKSE- LINAMAR 6
utolsó módosítás 2018. február 14. 09:52
tovább »
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2017/18
1. VECSÉS SE ÉL-TEAM 28
2. AGROFEED ETO SZESE 25
3. PLER-Budapest 23
4. Szigetszentmiklósi KSK 21
5. Telekom Veszprém U20 19
6. Balatonfüredi KSE U20 18
7. Veszprémi KKFT 16
8. Százhalombattai KE 15
9. Pécsi VSE 14
10. NEKA 13
11. Tatai AC 13
12. Grundfos Tatabánya KC U20 6
13. KK Ajka 5
14. Csurgói KK U20 2
utolsó módosítás tegnap 21:21
tovább »
Női kézilabda NB II Észak-nyugati csoport, 2017/18
1. Vady Mosonszolnok 21
2. Bajnok DSE Nemesvámos 18
3. Sárvári Kinizsi SE 15
4. Győri Audi ETO KC U21 14
5. Veszprém Pannon SE 13
6. Szombathelyi KKA U21 11
7. Büki TK 10
8. Komárom VSE 8
9. Körmendi DMTE 7
10. SZESE Győr 7
11. Egerszegi KK 4
12. Celldömölki VSE 4
utolsó módosítás 2017. december 03. 20:01
tovább »