14°C
14°C

Rasovszky győzött Naviában

2017. augusztus 6. 10:55 // Forrás: MTI
A férfiaknál a veszprémi Balaton Úszó Klub versenyzője, Rasovszky Kristóf lett az első a nyíltvízi úszók Európa Kupa-sorozatának idei harmadik állomásán, a spanyolországi Naviában.

A szombati, hét és fél kilométeres távon rendezett versenyen - az európai szövetség (LEN) tájékoztatása szerint - a 26 fős mezőnyben Rasovszkytól alig lemaradva a német Sören Meissner végzett másodikként, s a holland Pepjin Smits szerezte meg a harmadik helyet.

Archív fotó MTIArchív fotó MTI

A nyíltvízi úszás tavalyi junior világbajnoka az idei vk-sorozat előző állomásán, Barcelonában is nyert július elsején, akkor az olimpiai távon, 10 kilométeren előzött meg mindenkit. A 20 éves úszó a júliusi magyarországi felnőtt vizes vb-n 10 kilométeren az ötödik helyen végzett.

A naviai viadalon a nőknél a német Leonie Beck diadalmaskodott.

döntő: Bracciano, szeptember 16-17., 5 és 10 km

Nyíltvízi úszó vk: Betlehem ötödik, Rasovszky tizenharmadik lett Egyiptomban úszás Nyíltvízi úszó vk: Betlehem ötödik, Rasovszky tizenharmadik lett Egyiptomban A Balaton ÚK Veszprém kiválósága, Betlehem Dávid ötödikként ért célba a nyíltvízi úszók idei Világkupa-sorozatának nyitóversenyén, amelyet 10 kilométeren az egyiptomi Soma Baynél rendeztek meg szombaton. Klubtársa, a világbajnoki címvédő és szintén párizsi olimpiai kvótás Rasovszky Kristóf betegségéből épphogy felépülve a 13. helyen zárt. 2024. március 23. 17:52 Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid 1500 méteren is nyert úszás Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid 1500 méteren is nyert A pénteki 10 000 méter után a vasárnapi 1500 méteres versenyt is Betlehem Dávid és Mihályvári-Farkas Viktória nyerte meg a Veszprémben rendezett medencés hosszútávúszó országos bajnokságon. 2024. március 10. 18:20 Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid nyert 10 ezer méteren úszás Hosszútávú medencés ob: Betlehem Dávid nyert 10 ezer méteren A Balaton ÚK Veszprém klasszisa, Betlehem Dávid címét megvédve diadalmaskodott 10 ezer méteren az úszók hosszútávú medencés országos bajnokságán. Klubtársa, Barabás Imre harmadik lett. 2024. március 9. 16:56 Rasovszky is jelölt az év legjobbja díjra Rasovszky Kristóf Rasovszky is jelölt az év legjobbja díjra A vízilabdázóknál Zalánki Gergő, a nyíltvízi úszóknál pedig Rasovszky Kristóf és Fábián Bettina is jelölt a 2023-as év legjobbja díjra az európai szövetségnél (LEN). A sportolókra a szurkolók is szavazhatnak.     2024. február 24. 16:18