14°C
14°C

Csoportharmadik helyet ért az újabb K.O.

2017. július 24. 22:18
Utolsó csoportmeccsét is lejátszotta az algériai U21-es kézi vb-n a magyar junior válogatott. Feröer kiütésével csoportharmadikként várhatjuk ellenfelünket a legjobb tizenhat között.

Az már a találkozót megelőzően eldőlt, hogy a legjobb tizenhat közé léphet junior válogatottunk az algériai utánpótlás világbajnokságon. A magyarok utolsó csoportmeccsükön a torna meglepetés csapatával, Feröer-szigetek legjobbjaival csaptak össze az A-jelű csoport harmadik helyéért.

Fotó: IHFFotó: IHF

Győri Mátyás négy góllal kezdte a meccset, majd betalált a mieink portása, Rózsavölgyi is, aki 2-5-re módosította az állást a 10. percben. A miniállam percei következtek, amely 5-2-es rohammal egalizált (16. perc: 7-7). Kéz a kézben folytatták a csapatok, nyolc perccel a játékrész vége előtt a mieink örülhettek egygólos fórnak (11-12). Remekül hajrázott Gyurka János szövetségi edző együttese: Török kétszer is, Kovács, Győri, Molnár és Varjú pedig egyszer-egyszer talált be, mialatt mindössze egy gólt engedélyeztek hátul (12-18).

Fordulást követően sem lehetett leírni a feröerieket: negyed óra elteltével felére csökkentették hátrányukat (20-23). Időben észbe kaptak a mieink, Szakály és Török szállította a góljainkat (57. perc: 21-29). A vége nyolcgólos siker (23-31) lett, folytatás szerdán a B-csoport második helyezettje, Szlovénia ellen.

Férfi kézilabda U21-es világbajnokság, A-csoport, 5. forduló:
Feröer-szigetek–Magyarország 23-32 (12-18)
Chéraga, játékvezetők: Rocha, Silva (brazilok).
Feröer-szigetek: Simonsen, Trygvason (kapusok), Djurhuus 3, Egilsnes 3, Halgirsson, Hansen 5, Hoydal 3, K. Johansen 2, P. Johansen, Mikkjalsson 1, Olsen, Povlsen, Rasmussen, Thomsen 4, Weyhe 2. Szövetségi edző: Sonni Denis Larsen.
Magyarország: Rózsavölgyi 1, Pásztor (kapusok), Győri M. 8 (5), Török Á. 7, Varjú 3, Ligetvári 2, Fekete 2, Schmid 2, Szakály 2, Ubornyák 1 (1), Molnár 1, Kovács M. 1, Szita 1, Füzi, Gábor 1, Molnár. Szövetségi edző: Gyurka János.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/0, ill. 7/6.