Szép eredmények egyéniben és váltóban

2017. július 23. 12:59
Értékes helyezéseket értek el a Veszprémi Úszó Klub (VÚK) tehetségei a Kecskeméten rendezett korosztályos országos bajnokságon.

Július 5-8-ig Kecskeméten rendezték az úszók országos gyermek bajnokságát, ahol azok a 12-13 éves lányok, illetve a 13-14 éves fiúk versengtek, akik a Magyar Úszó Szövetség által meghatározott szintidőket teljesítették.

A Veszprémi Úszó Klubból tizenegy gyermek szerzett részvételi jogot a megmérettetésre, akik mindnet megtettek, hogy túlszárnyalják egyéni legjobbjukat.

Kiválóan helytállt a VÚK küldöttsége kecskemétenKiválóan helytállt a VÚK küldöttsége kecskeméten

200 m hátúszásban Pintér Ádám legjobb idejét 9 másodperccel megjavítva döntőbe jutott, ahol tovább javítva idején a 7. helyen végzett.

A 4x100 m-es veszprémi lány gyorsváltó – Hegyháti Csenge, Nyiri Villő, Bánó Viktória, Hegyháti Zoé összeállításban – a 8. helyen jutott a döntőbe, ahol kitűnő versenyzéssel, délelőtti idején öt másodpercet javítva, az előkelő 5. helyen ért célba.

Páll Sebestyén 400 m vegyesúszásban – legjobbját 15 másodperccel megjavítva – jutott a délutáni fináléba, ahol egyéni csúccsal a 6. helyet szerezte meg.

A 4x200 m-es fiú gyorsváltó – Páll Sebestyén, Pintér Ádám, Veisz Richárd, Bánó Szabolcs – 7. helyen jutott a döntőbe, ahol szenzációs egyéni csúcsokkal, kilenc másodperccel megjavítva reggel úszott idejét, végül a 6. helyen zárt.

1500 m-es fiú gyorsúszásban Pintér Ádám 51 másodpercet javítva legjobb idején az összesített 8. időt érte el a 2004-ben születettek között. A 2003-as korosztályban Páll Sebestyén a délutáni döntőben 6. helyen ért célba.

A 4x200 m-es lány gyorsúszó váltó – Bánó Viktória, Veisz Dóra, Nyiri Villő, Hegyháti Csenge – pedig a 8. helyen végzett a döntőben.

A 4x100m-es mix gyorsváltó – Hegyháti Csenge, Nyiri Villő, Bánó Szabolcs, Páll Sebestyén – szenzációs idővel negyedik helyen jutott döntőbe, ahol délelőtti idejét is felülmúlva megtartotta a 4. helyét.

Balogh János vezetőedző eredményesnek értékelte az országos bajnokságot. – A remek egyéni teljesítmények (46 egyéni csúcs) mellett nagyon nagy öröm váltóink szereplése, amelyek a kiírt nyolc számból négyben döntőbe jutottak. Küzdeni tudásból és csapategységből jelesre vizsgáztak a tanítványaink.