5°C
5°C

Sima vereség a norvégok ellen

2017. július 20. 20:36
Második mérkőzését is elvesztette a junior férfi kézilabda-válogatott az Algériában zajló világbajnokságon.

Csütörtök délután Norvégia ellen játszotta második csoportmeccsét a magyar férfi junior kézilabda-válogatott az algériai U21-es világbajnokságon.

Fotó: Facebook: IHFFotó: Facebook: IHF

Remekül kezdett északi ellenfelünk, amely már a hetedik percben öt góllal meglépett (1-6). Gyurka János szövetségi edző hiába próbált belenyúlni a mérkőzésbe, a lendületbe jövő norvégok már az első félidőben tízzel vezettek (25. perc: 9-19).

A második félidőben összeszedték magukat a Győri vezette magyarok – a Telekom Veszprém új szerzeménye nyolc lövésből hatszor volt eredményes. Ugyanakkor ez mindössze arra volt elég, hogy ne nyíljon tovább az olló a két fél között. A vége kilencgólos norvég győzelem (22-31) lett, folytatás péntek este (21:45) Chile ellen.

U21-es férfi kézilabda világbajnokság (Algéria), A-csoport, 2. forduló:
Magyarország–Norvégia 22-31 (13-20)
Chéraga, vezette: Alves Rocha, Magalhaes da Silva (brazilok).
Magyarország: Rózsavölgyi, Pásztor (kapusok), Fekete D., Füzi 4, Gábor, Győri 6 (4), Kovács M., Ligetvári, Molnár 2, Szakály 2, Szita 3, Tóth A. 1, Török 1, Ubornyák, Varju 1, Schmid 2. Szövetségi edző: Gyurka János.
Norvégia: Saveraas, Haug (kapusok), Horgen, Schoenningsen 6, Svedensen, Loevberg 5 (1), Oeverjordet, Haune 3, Nikolaisen 1, Aho, Stranden 1, Frederiksen 5, Jansrud, Vegsund 1, Ferkingstad 4, Gulliksen 5. Szövetségi edző: Joar Gjerde.
Kiállítások: 12, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1.