A magyar válogatott döntetlennel jutott ki a vb-re

• kézilabda
  • 2017.06.14
  • 20:22
  • MTI
A magyar női kézilabda-válogatott 24-24-es döntetlent játszott Szlovákia vendégeként a világbajnoki selejtező szerdai visszavágóján Pozsonyban, így 52-43-as összesítéssel kijutott a decemberi németországi tornára.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese 28-19-re győzött szombaton a párharc első, debreceni mérkőzésén, így idegenben nem fenyegette veszély a továbblépést.

A két csapat 20. alkalommal találkozott: egy szlovák és 16 magyar siker mellett ez volt a harmadik döntetlen.

A decemberi lesz a sportág 23. női világbajnoksága, a magyarok csak kétszer, 1990-ben és 2011-ben hiányoztak a mezőnyből.

Női vb-selejtező, visszavágó:
Szlovákia-Magyarország 24-24 (10-11)
a magyar gólszerzők:
Görbicz 8, Klivinyi 3, Hársfalvi, Mayer, Bódi, Sirián, Zácsik 2-2, Schatzl, Kisfaludy, Kovacsics 1-1.

A magyar együttes a debreceni első mérkőzésen megszerzett kilencgólos előnye tudatában némileg kapkodóan kezdte a visszavágót, több helyzetet kihagyott. A vendégek első találatát Görbicz Anita szerezte hétméteresből a nyolcadik percben (2-1), ugyancsak ő lőtte azt a gólt, amellyel először vezetett a magyar csapat (3-4).

A hazaiak ezúttal is Martina Skolkova vezérletével igyekeztek tartani magukat. A 23. percben háromgólos hátrányban voltak (6-9), de a szünetig felzárkóztak (10-11), mert egyik oldalon sem volt hatékony a védekezés.

Jól kezdte a második felvonást a magyar együttes (13-16), de játéka színvonalát nem tudta fenntartani, ezért a szlovákok fordítottak (18-17). A hajrában ismét elléptek a magyarok (20-23), de rendkívül hullámzó teljesítményük miatt előnyüket ezúttal sem tudták megtartani.

A szlovákok legeredményesebb játékosa, Skolkova hat góllal zárt.

A világbajnokság sorsolására június 27-én 14 órától Hamburgban kerül sor.