Csütörtökön biztossá válhat a magyarok továbbjutása

  • kézilabda
  • 2017.06.14
  • 08:36
  • MTI
Csütörtökön biztossá válhat a magyar férfi kézilabda-válogatott továbbjutása az Európa-bajnoki selejtezőcsoportból.

Amennyiben Javier Sabaté szövetségi kapitány együttese nyer az 1. csoportban sereghajtó Lettország vendégeként, az olimpiai bajnok Dánia pedig az erőviszonyoknak megfelelően legyőzi Hollandiát, akkor a magyar csapat kijut a januári, horvátországi tornára.

"Természetesen két pont a cél. A lett válogatott az őszi, nyíregyházi mérkőzéshez képest változott, hiszen ezúttal ott lesz a keretben a német Leipzig játékosa, Aivis Jurdzs, és a fehérorosz Meskov Breszt óriási átlövője, Dainis Kristopans is" - nyilatkozta a magyar szövetség honlapján Javier Sabaté.

A magyar válogatottól vasárnap búcsúzó szakvezető hozzátette, a feszes védekezés lehet a győzelem kulcsa a Valmierában sorra kerülő találkozón, amelyen Nagy László csapatkapitány nem szerepel. A jobbátlövő a szezon végén nincs megfelelő állapotban ahhoz, hogy két mérkőzésen is pályára lépjen, így a kapitány a vasárnapi, hollandok elleni veszprémi találkozón számít a játékára.

Férfi Európa-bajnoki selejtező,

az 1. csoport heti programja:
Hollandia-Dánia, szerda 19.30
Lettország-Magyarország, csütörtök 18.35
Magyarország-Hollandia, vasárnap 19.15
Dánia-Lettország, vasárnap 20.15
A csoport állása: 1. Dánia 7 pont, 2. Magyarország 5, 3. Hollandia 4, 4. Lettország 0
A csoport első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadikja jut ki a januári horvátországi Európa-bajnokságra.

Magyarország
2017.06.18., 19:15
35-30
Hollandia
Frisch Auf! Göppingen
2017.08.12., 19:00
33-35
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2017.08.12., 11:00
28-28
PPD Zagreb
Telekom Veszprém -
2017.08.13., 16:00
32-34
HBC Nantes
Telekom Veszprém
2017.08.26., 18:00
Orlen Wisla Plock
Veszprém Kupa helyosztó mérkőzés
2017.08.27.,
Telekom Veszprém
2017.09.01., 12:00
Balatonfüredi KSE (zárt kapus)
Telekom Veszprém
2017.09.09., 18:00
Csurgói KK
Orosházi FKSE -LINAMAR
2017.09.12., 18:00
Telekom Veszprém
RK Celje
2017.09.16., 17:30
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2017.09.19., 18:00
B.Braun Gyöngyös
Alba Regia KSE
2017.09.20.,
Veszprémi KKFT
Telekom Veszprém
2017.09.23., 17:30
SG Flensburg-Handewitt
Váci KSE
2017.09.26., 18:00
Telekom Veszprém
HC Meskov Breszt
2017.09.30., 17:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2017.10.04., 18:00
Eger SBS Eszterházy
Telekom Veszprém
2017.10.08., 17:00
THW Kiel
KS Vive Kielce
2017.10.15., 19:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2017.10.17., 18:00
FTC
MOL-Pick Szeged
2017.10.21., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2017.10.31., 18:00
Sport36 Komló
Balatonfüredi KSE
2017.11.07., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2017.11.11., 18:00
Dabas KC VSE
CYEB Budakalász
2017.12.06., 18:00
Telekom Veszprém
Grundfos Tatabánya KC
2017.12.10., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2017.12.13., 18:00
Ceglédi KKSE
Csurgói KK
2017.12.17., 18:00
Telekom Veszprém
Telekom Veszprém
2017.12.20., 18:00
Orosházi FKSE -LINAMAR
Tabellák
Férfi kézilabda NB I, 2017/18
1. B.Braun Gyöngyös 0
2. Balatonfüredi KSE 0
3. Ceglédi KKSE 0
4. CYEB Budakalász 0
5. Csurgói KK 0
6. Dabas KC VSE 0
7. Eger SBS Eszterházy 0
8. Ferencváros 0
9. Grundfos Tatabánya KC 0
10. MOL-Pick Szeged 0
11. Orosházi FKSE 0
12. Sport36-Komló 0
13. Telekom Veszprém 0
14. Váci KSE 0
utolsó módosítás 2017. augusztus 16. 11:29
tovább »
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2017/18
1. Telekom Veszprém 0
2. Kielce 0
3. Paris Saint-Germain 0
4. Aalborg Handbold 0
5. Meskov Breszt 0
6. RK Celje 0
7. SG Flensburg-Handewitt 0
8. THW Kiel 0
utolsó módosítás 2017. augusztus 16. 11:21
tovább »
Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2017/18
1. Balatonfüredi KSE U20 0
2. Csurgói KK U20 0
3. ETO-SZESE Győr 0
4. Grundfos Tatabánya KC U20 0
5. KK Ajka 0
6. NEKA 0
7. Pécsi VSE 0
8. PLER-Budapest 0
9. Százhalombattai KE 0
10. Szigetszentmiklósi KSK 0
11. Tatai AC 0
12. Telekom Veszprém U20 0
13. Vecsés SE 0
14. Veszprémi KSE 0
utolsó módosítás 2017. augusztus 16. 11:28
tovább »
Női kézilabda NB II Észak-nyugati csoport, 2017/18
1. Bajnok DSE Nemesvámos 0
2. Büki TK 0
3. Celldömölki VSE 0
4. Egerszegi KK 0
5. Győri Audi ETO KC III 0
6. Komárom VSE 0
7. Körmendi DMTE 0
8. Mosonszolnoki KSE 0
9. Sárvári Kinizsi SE 0
10. SZESE Győr 0
11. Szombathelyi KKA 0
12. Veszprém Pannon SE 0
utolsó módosítás 2017. augusztus 16. 11:29
tovább »