Javier Sabaté szűkítette keretét

2017. június 10. 11:04 // Forrás: MTI
Szűkítette keretét Javier Sabaté, a jövő heti Európa-bajnoki selejtezőkre készülő magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

A magyar szövetség honlapján nyilvánosságra hozott 18 fős keret tagjai közül kilencen a bajnok és Magyar Kupa-győztes Telekom Veszprém kézilabdázói.

A válogatott csütörtökön a lettországi Valmierában lép pályára, majd vasárnap a Veszprém Arénában a hollandok ellen zárja a jövő évi, horvátországi Európa-bajnokság selejtezősorozatát.

A magyar válogatott kerete:

kapusok: Fazekas Nándor (Balatonfüredi KSE), Mikler Roland (Telekom Veszprém)
jobbszélső: Iváncsik Tamás (Elverum, norvég)
jobbátlövők: Ancsin Gábor (Telekom Veszprém), Fekete Bálint (MOL-Pick Szeged), Nagy László (Telekom Veszprém), Tóth Attila (Telekom Veszprém)
irányítók: Győri Mátyás (Balatonfüredi KSE), Juhász Ádám (Grundfos Tatabánya), Lékai Máté (Telekom Veszprém)
beállók: Bánhidi Bence (MOL-Pick Szeged), Schuch Timuzsin (Telekom Veszprém), Szeitl Erik (Telekom Veszprém), Vilovski Uros (Bergischer HC, német)
balátlövők: Bodó Richárd (MOL-Pick Szeged), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Szita Zoltán (Telekom Veszprém)
balszélső: Szepesi István (Mezőkövesdi KC)

A csoport állása: 1. Dánia 7 pont, 2. Magyarország 5, 3. Hollandia 4, 4. Lettország 0

A csoportok első két helyezettjei, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb csoportharmadikja jut ki az Európa-bajnokságra.