Győzelemmel zárták a négyes döntőt – szépen csillog a bronz

• Telekom Veszprém
  • 2017.06.04
  • 16:57
A kiváló egyéni teljesítményeket felvonultató Telekom Veszprém magabiztos győzelmet aratott a Barcelona ellen a Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében, így megszerezte a sorozat bronzérmét.

A szombati események is igazolták, hogy kölni BL négyes döntő mezőnye rendkívül kiegyenlített, a Veszprém ugyanis a Párizzsal, a Barcelona pedig a Vardarral szemben maradt alul egyetlen góllal az elődöntőben. A magyar bajnok arra készült, amit korábban még sosem tudott véghezvinni, vagyis, hogy győztes meccsel búcsúzzon a sorozattól. Mint ismert, három éve a harmadik helyért rendezett találkozón, az elmúlt két idényben pedig a fináléban maradt alul a társaság. A legrangosabb sorozatban háromszoros ezüstérmes (2002, 2015, 2016) magyar rekordbajnok ráadásul még sosem szerzett bronzérmet.

Képgalériánk megtekintéséhez kattintson a fotóra!

A veszprémieket utoljára irányító Javier Sabaté egy helyen változtatott a huszonnégy órával ezelőtti találkozóhoz képest: a védekező specialista Schuch Timuzsin helyén a jobbátlövő Ancsin Gábornak szavazott bizalmat.

Biztatóan kezdtek a bakonyiak, Palmarsson sikeres lövése után ugyanis Alilovic megfogta az egykori Fotex-kiválóság, Lazarov büntetőjét. Jallouz az 5. percben jegyezte az övéi első gólját, amelyre Lékai válaszolt azonnal. A folytatásban már gyorsabban potyogtak a gólok, 4:4-ig fej-fej mellett haladtak a felek. Arino révén először jutottak vezetéshez a katalánok, de ez csak pillanatokig tartott. A Telekom ugyanis feszesen védekezett, Alilovic kétszer is hárított, s Lékai irányításával elöl is hatékonyan kézilabdázott a gárda. Palmarsson, Ugalde, Nilsson és a duplázó Lékai révén 5-0-s sorozat következett (13. perc: 9:5). Xavi Pascual magához hívta az övéit, amivel át is lendítette együttesét a holtponton. Nilsson kétperces kiállítását a duplázó Arino használta ki.

A játékrész derekánál jött Ancsin, s hamarosan fel is iratkozott a gólszerzők közé. Lékai a folytatásban is kiválóan tudta kamatoztatni mozgékonyságát, vezetésével négygólos fórral fordultunk a félidő utolsó harmadára (14:10). Egymást követően N’guessan, Entrerrios és Mem is betalált, pillanatok alatt egygólosra olvadt a különbség. Továbbra is rengeteg gól esett, mindkét kapus adós maradt a bravúrokkal. N’guessan és Sypzrak főszereplésével hárommal a szünet előtt ledolgozta hátrányát a Barca (16:16). Vezetni viszont nem tudtak, Gajic éles szögből is eredményes volt. A négy gólnál járó N’guessan megint túljárt Alilovic eszén, de a remeklő Ugalde jóvoltából a mieink vonulhattak előnnyel a pihenőre (18:17).

Entrerrios és Nagy gyors pengeváltásával folytatódott a játék. A csereként beállt Mikler két védéssel kezdett, elöl pedig Palmarsson és Nagy villant meg (34. perc: 21:18). Őrült tempóban pörgött a találkozó, Lazarov és Rivera is eredményes volt egy percen belül. Az első veszprémi hetest Gajic értékesítette az előző napon mutatott magabiztossággal. Sportszerűek voltak a felek, a mérkőzés mindössze második kiállítását kapta Terzic. Rivera a szélről nem rontott, a hetes vonalról azonban nem tudta becsapni Miklert. Jallouz révén aztán így is egyenlített a korábbi nyolcszoros győztes (40. perc: 22:22). De a vezetést most sem adta át a Sabaté-csapat, Nilsson duplájának köszönhetően ismét a rivális futhatott az eredmény után. Mikler kifogott Lazarovon is, az ellentámadás végén pedig Ugalde növelte háromra a differenciát. A meccs háromnegyedénél, 25:22-nél újra időt kért Pascual mester.

Ugalde négyet is tehetett volna közben, ám Perez de Vargas útját állta a ziccer lövésnek. Mikler sem akart lemaradni, aki újabb bravúrral adott tartást az övéinek. Sabaté is tanácskozást tartott, az intelmek pedig hatottak: Nilsson és Nagy is szétzilálta a barcelonai védelmet, először volt öt közte (47. perc: 27:22). Innen folytatódott az adok-kapok, a hat gólnál járó Lékai révén az utolsó tíz percet is plusz öttel kezdhettük (30:25). A spanyol bajnok csapatkapitánya, Tomas először szólt hozzá, Palmarsson eközben mát az ötödiket vágta be. N’guessan lökete után Mem csökkenthette volna háromra a távolságot, ám Mikler ezúttal is a helyén volt. Ezúttal a végén sem kellett izgulni a nagyjából háromezres veszprémi tábornak. Palmarsson – akárcsak az egész mérkőzésen – a hajrában sem tudott hibázni, az izlandi kiválóság nyolcadik góljával kettővel a vége előtt már 34:28 állt az eredményjelzőn. Csak szépségtapasz lehetett a rivális számára, hogy Arino és Entrerrios betalált még a vége előtt.

A sokkal több jó egyéni teljesítményt felvonultató Veszprém abszolút megérdemelten verte le az előzetesen esélyesebbnek tartott Barcelonát, amivel fennállása során először szerzett bronzérmet a BL-sorozatban.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, bronzmérkőzés:
Telekom Veszprém–FC Barcelona Lassa 34:30 (18:17)
Köln, 20 ezer néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok).
Veszprém: Alilovic – Gajic 2 (1), NAGY L. 6, NILSSON 5, LÉKAI 6, PALMARSSON 8, UGALDE 6. Csere: MIKLER (kapus), Blagotinsek, TERZIC, Ancsin 1, Rodriguez, Ilic, Sulic. Vezetőedző: Javier Sabaté.
Barcelona: Risztovszki – Saubich, Mem 1, Sorhaindo, Morros 1, Jicha, ARINO 4. Csere: Perez de Vargas (kapus), ENTRERRIOS 5, Jallouz 3, Lazarov 3, RIVERA 5 (1), Tomas 1, Syprzak 1, N’GUESSAN 6, Nöddesbo. Vezetőedző: Xavi Pascual.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.

A mékőzés utáni nyilatkozatokat ITT olvashatja.