Remek utolsó húsz perc

• Veszprémi KSE
  • 2017.05.13
  • 13:09
Az utolsó húsz perc kiemelkedő védekező munkájának, s Andorka bravúrjainak köszönhetően ötgólos hátrányból is fel tudott állni a VKSE, amely végül két góllal múlta felül a vendég Balatonfüredi KSE U23-as csapatát.

Idei utolsó hazai mérkőzésén a Balatonfüredi KSE U23-as csapatát fogadta a Veszprémi KSE a másodosztályú kézilabda-bajnokság szombati játéknapján. Az már korábban eldőlt, hogy a tizedik helyen állomásozó Pásztor-csapatot nem lehet elütni a bennmaradástól, így a jövő évi – átszervezés előtt álló – másodosztályú küzdelmek során is találkozhatunk a VKSE-vel. A mieink számára egyébként még a kilencedik hely is elérhető matematikailag, a tökéletes veszprémi finis mellett ehhez két vecsési vereség is kellene.

Képgalériánk megtekintéséhez kattintsona fotóra!

Egyenlő erők küzdelmét hozta a szomszédvári csapatok összecsapása, a találkozó elején egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni. A forduló előtt nyolcadik helyen álló fürediek rendre válaszolni tudtak a több alapemberét nélkülöző VKSE góljaira (6. perc: 3:3).

A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok. Heiczinger duplájára Varga és Németh válaszolt azonnal. Sőt, Máthé révén a vezetést is megszerezték a fürediek, Éles és Hári aztán emberhátrányban szerzete vissza a hazai előnyt (15. perc: 7:6).

Vasvári Géza kiskiállítása után kikérte idejét a vendégek mestere. Hatottak Kárpáti Krisztián szavai: 3-0-s rohammal jelentkezett a BKSE U23, melynek kapusa, Andó is feliratkozott a gólszerzők közé (21. perc: 7:9).

Szmetán és Máthé pengeváltása után Pásztor István hívta magához tanítványait egyperces tanácskozásra. A védekezések kerültek főszerepbe a hajrában, mindössze négy gól esett kilenc perc alatt. Villant a két veszprémi szélső: Szmetán és Hári. A túloldalon Máthé átlövése után Orbán alakította ki a félidei eredményt (9:11).

Az öltözőben maradtak a hazaiak fordulást követően, hat perc játék után már öttel vezetett a tóparti rivális (10:15). Pásztor István időkérése után alaposan összekapta magát, s főként a hatos falás védelmét a Veszprém, amely bő tíz perc alatt nemcsak ledolgozta hátrányát, de a vezetést is visszavette Éles Benedek átlövése után. A 8-2-es szériához kellettek Andorka bravúrjai is, elől pedig Hári, Heiczinger és Füleki dolgozott eredményesen (49. perc: 18:17).

Meccsnullnál fordultak a felek az utolsó öt percre (20:20), Éles Benedek, Füleki Áron pontos közbelövései után Bonyhádi Tibor volt eredményes lerohanás végén (59. perc: 23:20).

Az utolsó egy minutumban Kárpáti Krisztián egészpályás letámadást rendelt fiaitól, a veszprémieken azonban ez sem fogott ki: Heiczinger utolsó perces góljával eldőlt a két pont sorsa. A végeredményt Kis Dániel állította be (24:22).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 25. forduló:
Veszprémi KSE–Balatonfüredi KSE U23 24:22 (9:11)
Március 15. utcai sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Murvai-Buzogány, Szilvási.
Veszprém: Andorka – Szmetán 1, Lovas, Füleki 2, Heiczinger 8, Márton, Hári 5. Cserék: Csiki (kapus), Éles B. 7 (1), Csirke, Végh, Vasvári G., Bonyhádi 1, Bándi, Tóth M., Kreisz. Vezetőedző: Pásztor István.
Balatonfüred: Andó 1 – Vágner 1, Máthé 7, Németh 2, Szöllősi 1, Varga 4, Orbán 2. Cserék: Sárosi 1, Deák 2 (2), Kis D. 1, Szűcs, Vajda. Vezetőedző: Kárpáti Krisztián.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.

Pásztor István: – A védekezésünk volt a mai győzelem kulcsa, s a kapuból is remek teljesítmény segítette a csapatot. A mérkőzés utolsó harmadára állt össze a játékunk. Megmutatták a fiúk, amit egész évben gyakoroltunk. Modern kézilabdát játszottunk a végjátékban, s végre láttam az akarást és küzdeni tudást is a tartalékos összeállításban pályára lépő csapatomtól.