14°C
14°C

Két nap, három úszóviadal

2017. május 11. 22:18
Két nap alatt három versenyen vettek részt a Veszprémi Úszó Klub (VÚK) versenyzői, akik igazán eredményes hétvégét zártak.

Április 29-én két rangos tornán is medencébe szálltak a VÚK versenyzői. A szombathelyi nyugat-dunántúli régióbajnokságon öt gyermek képviselte az egyesületet, Czaunné Kőrösi Edina tanítványai mindannyian sokat javítottak egyéni legjobb idejükön.

A 2009-es születésű Polgár Emma első ízben szerepelt 100 m-es számokban és rögtön bronzérmet szerzett mellúszásban, háton pedig 4. helyen végzett. Hátúszás ideje egyébként ezüstjelvényes időeredmény, amellyel a korosztályos ranglista 24. helyére ugrott.

Polgár Emma, Horváth-Miklós és Kovács-Enikő Csenge - Fotók: VÚKPolgár Emma, Horváth-Miklós és Kovács-Enikő Csenge - Fotók: VÚK

Kovács Enikő Csenge szintén első alkalommal mutatkozott be 100 m mellúszásban, ahol 4. helyen végzett, 100 m hátúszásban pedig 5. lett. Mindkét számával bronzjelvényes minősítést szerzett.

Matyikó Máté egy bronzéremmel mutatkozott be 50 m mellen és 7. helyen végzett 100 m gyorson (szintén bronzjelvényes időeredménnyel). Horváth Miklós bronzérmes lett 50 m mellen, 100 m gyorsúszásban pedig 8. helyen végzett.

A szombati-viadal délután résztvevőiA szombati-viadal délután résztvevői

Bokrossy Balázs 50 m mellúszásban épphogy lemaradt a dobogóról, 4. helyen végzett, 100 m gyorson pedig bronzjelvényes időeredményével 8. helyen zárt. Összességében tehát három bronzéremmel és tizenegy egyéni csúccsal térhettek haza a VÚK sportolói Szombathelyről.

A csapat másik fele eközben Székesfehérváron, a 8-11 korosztály számára rendezett tornán szerepelt Hudi Zsanett edző vezetésével. Negyvenhat egyesület 671 versenyzője mérte össze tudását a Csitáry G. Emil uszodában. A VÚK frissen igazolt aktíváinak – Szántó Dorka, Horváth Bianka, Tiszttartó Ágoston, Kovács Botond – ez volt az első jelentősebb megmérettetése a népes mezőnyben.

Rutinosabb társaik – Nagy Boglárka, Adorján Csomai Vivien, Straszewski Márton, Bajai Alexander – minden számban egyéni csúcsot úsztak és számos arany-, ezüst és bronzjelvényes minősítést érő időeredményt értek el a Magyar Úszó Szövetség által meghatározott szintidő táblázata alapján.

A vasárnapi verseny résztvevőiA vasárnapi verseny résztvevői

Vasárnap a 12 évnél idősebb versenyzők álltak rajtkőre Székesfehérváron, ahol a veszprémi klubot 18 fő képviselte. A negyven egyesületet és közel 300 versenyzőt felvonultató viadalon Balogh János tanítványai remek versenyzéssel 37 egyéni csúcsot úsztak és öt arany-, hét ezüst-, valamint három bronzérmet szereztek, amivel az éremtáblázat 3. helyén zártak

Aranyérmet nyert: Csányi Borbála (50 m pillangó), Nassri Naima Nóra (200 m mell), Matyikó Marcell (400 m vegyes), Mürkli Márton (100 m gyors, 400 m gyors).

Ezüstérmes lett: Hegyháti Csenge (100 m pillangó), Veisz Dóra (400 m vegyes, 400 m gyors), Csányi Borbála (50 m hát), Nassri Naima Nóra (100 m mell), Páll Sebestyén (400 m gyors), Fincziczki Dávid (50 m gyors).

Bronzérmet szerzett: Bánó Szabolcs (400 m gyors), Veisz Dóra (100 m pillangó), Hegyháti Csenge (100 m hát).