A bolondos áprilissal is megküzdöttek a tájfutók

  • tájfutás
  • 2017.04.27
  • 18:40
Szentkirályszabadja határában rendezték a Veszprém megyei tájfutó diákolimpiát és 53. Bakony Kupát.

A megyeszékhely szomszédságában, a Szentkirályszabadja határában elterülő ligetes rétekkel, szántóföldekkel és bozótos erdőfoltokkal tarkított területen rendezték meg a tájékozódási futók megyei diákolimpiája a hétvégén, amelyre Veszprém megye általános és középiskoláinak tanulói nevezhettek – tájékoztatta portálunkat Mérő Edit, a Veszprém Megyei Tájfutó Szövetség sajtóreferense.

A fiú V.korcsoport dobogós helyezettjei - Fotó: Bálint Mónika

A verseny tétje a „Veszprém megye tájfutó diákolimpiai bajnoka” címek elnyerése volt, valamint a kvalifikáció az idén Sopronban sorra kerülő országos diákolimpiai döntőre, amelyre minden kategóriából az első öt helyezett kapott esélyt.

A női II. korcsoport dobogósai

A bolondos áprilisi időjárási körülmények között (ahol a skála a ragyogó, meleg napsütéstől a hirtelen beboruló égen és a feltámadó szélviharon keresztül a rövid, jéghideg záporokig terjedt), több mint félszáz ifjú indult neki a pályák teljesítésének. Közülük az öt fiú és öt lány korcsoportból összesen 36-an vívták ki a jogot az országos döntőben való indulásra.

Diákolimpia eredmények

N II.
1. Gaschler Emma (Szilágyi Erzsébet Ált. Isk. Veszprém)
2. Pegán Petra (Fekete-Vörösmarty Ált. Isk. Ajka)
3. Etlinger Zsófia (Herendi Ált. Isk.)
4. Országi Zsófia (Fekete-Vörösmarty Ált. Isk. Ajka)

N III.
1. Lantai Lili (Hriszto Botev Ált. Isk. Veszprém)
2. Tokai-Kiss Zsófia (Kossuth Ált. Isk. Veszprém)
3. Országi Anna (Fekete-Vörösmarty Ált. Isk. Ajka)
4. Engi Lilien (Kossuth Ált. Isk. Veszprém)

N IV.
1. Lantai Boróka (Hriszto Botev Ált. Isk. Veszprém)
2. Pegán Ágnes (Bródy Imre Gimnázium Ajka)
3. Bácskai Eszter (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)
4. Országi Sára (Fekete-Vörösmarty Ált. Isk. Ajka)
5. Kápolnás Kata (Hriszto Botev Ált. Isk. Veszprém)

N V.
1. Mérő Dominika (Vetési Albert Gimnázium Veszprém)

N VI.
1. Tóth Bettina (Ajkai Szakképző Iskola)

A fiú II. korcsoport dobogósai

F II.
1. Kovács Jeromos (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)
2. Bálint Gergő (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
3. Molnár Botond (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)
4. Blaskó Benedek (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)
5. Küronya Bence (Református Ált. Isk. Balatonfüred)

F III.
1. Bálint Ádám (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
2. Barát Miklós (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)
3. Majerhoffer Norbert (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
4. Vincze Barnabás (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
5. Kovács Zsolt (Fekete-Vörösmarty Ált. Isk. Ajka)

F IV.
1. Bálint Benedek (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
2. Angyal Dániel (Báthory István Ált. Isk. Veszprém)
3. Küronya Frigyes (Waldorf Ált. Isk. Nemesvámos)
4. Kovács Márk (Simonyi Zsigmond Ált. Isk. Veszprém)
5. Gaál Csanád (Református Ált. Isk. Balatonfüred)

F V.
1. Péntek Márton (Lovassy László Gimnázium)
2. Bácskai Péter (Ipari Szakközépiskola Veszprém)
3. Berzsenyi Bence (Lovassy László Gimnázium)
4. Etlinger András (Ipari Szakközépiskola Veszprém)
5. Tokai-Kiss Bálint (Lovassy László Gimnázium)

F VI.
1. Török Zoltán (Jendrassik Szakközépiskola Veszprém)

A VHS továbbjutóinak egy csoportja

A diákolimpiával azonos helyszínen került sor a Bakony Kupa elnevezésű, egyfordulós, középtávú, egyéni, regionális rangsoroló kupaversenyre is, a gyerekek elrajtolását követően egyórányi késleltetéssel.

A felnőttek és a diákolimpián nem induló fiatalabb tájfutók számára kiírt kategóriákban az alábbi dobogós helyezéseket érték el a Veszprém megyei tájfutó klubok képviselői.

Bakony Kupa eredmények:

N40: 1. Németh Zsoltné, 2. Széplaki Erika, 3. Böröczkyné Makai Anna (mindhárman VHS)
N60: 1. Wieder Ilona (VHS)
F21: 1. Molnár Attila (THT), 2. Hites Viktor (VBT)
F40: 1. Gaschler Gábor, 3. Bálint Bence (mindketten VHS)
F60: 1. Horváth Tivadar (HER), 3. Tüskés György (SÜN)
Nyílt kategória: 1. Majerhoffer Ferenc (VHS), 2. Pegánné Göntér Szilvia (BTK), 3. Blaskó István (VHS)