11°C

A veszprémi Kavalecz Gábor a legjobb húszban

2017. április 11. 21:55
A 38 éves Kavalecz Gábor 19. lett (1:17:50) félmaratonon a 32. Telekom Vivicittá Városvédő Futás második napján.

A 32. Telekom Vivicittá Városvédő Futás második napja a közép és hosszútávok szerelmeseit várta, és persze azokat is, akik először tették próbára magukat a 10 km-en vagy a félmaraton 21 km-es távján. Számuk 357 fő.

Még három fontos szám a két napos eseményről, összesen 28100 nevezést regisztrált a rendező Budapest Sportiroda. Köztük a legidősebb a 83 éves budapesti Kenyér Imre volt, aki a 10 km-t futotta le.

A versenyre most először érkeztek 83 országból, köztük a legtöbb az Egyesült Királyságból, ahonnan a budapesti nagykövet is futócipőt húzott.

A félmaraton győztese is brit, Dan Nash, akinek az ideje 1:06:50. A nőknél a Vivicittát már nyolcszor (csúcs!) megnyert Staicu Szimona a félmaratonon aratott győzelme után – levezetésként – elindult még a 10 km-en is, ahol csak 13 másodperccel maradt le a győztes szekszárdi születésű Ohn Kingától.

Veszprém megyéből a félmaratonon a 8000 induló közül bekerült a legjobb húsz közé a 38 éves veszprémi Kavalecz Gábor, aki 19. lett, korosztályában a hatodik (1:17:50). Ugyanezen a távon korcsoportjában az 3. helyen végzett a 43 éves veszprémi Bellér Zsuzsanna (1:34:16).