4°C
4°C

Az éllovas lebirkózta az Telekom U23-at

2017. február 18. 22:14
A Telekom Veszprém U23-as legénysége paprikás hangulatú mérkőzésen, a hajráig nyílt harcban maradt alul a listavezető vendéglátójaként az NB I/B szombati mérkőzésén.

Az élvonalbeli feljutás toronymagas esélyese, az NB I/B pontvadászatát hét pont előnnyel vezető Dabas látogatott szombat este a Telekom Veszprém U23-as csapatának otthonába.

Képgalériánk megtekintéséhez kattintson a fotóra!

Rögtön az elején elhúzott két góllal a vendéglátó, amely tíz perc után is őrizte kétgólos fórját (6:4). A folytatás is a Veszprémről szólt: Molnár duplája után már négygólos előnyt mutatott az eredményjelző (17. perc: 10:6).

Időt kért a vendégek mestere, tanítványai azonban továbbra sem találták a jól muzsikáló veszprémi védőfal ellenszerét (21. perc: 12:8). A több veszprémi nevelésű játékost is soraiban tudó Dabas aztán feljebb kapcsolt, s megmutatta, nem véletlenül vezeti a bajnokságot. Lepsényi, Kiss és Priczel duplájával öt perc alatt egyenlített a rivális (26. perc: 12:12). Süle szakította meg a hatperces gólcsendet, majd Molnár talált be, de a játékrész vége a vendégeké volt, akik ismét kiegyenlítettek (14:14).

Fordulás után állandósult az adok-kapok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól (38. perc: 17:16). Az újabb veszprémi rövidzárlatot azonban kihasználták a vendégek, akik 3-0-s szériával megfordították a találkozót az utolsó negyed órába lépve (17:19). A mérkőzés feszült hangulatban, kőkemény ütközetekkel, de sportszerű mederben folyt. A Veszprém abszolút partiban volt ellenfelével, nyoma sem volt annak, hogy a bajnokság kilencedik helyezettje fogadta az éllovast.

A végjátékra is minimális hátránnyal érkezett a Telekom (56. perc: 20:21) az utolsó négy percben azonban túl sokat hibáztak támadásban Kristófék ahhoz, hogy otthon tartsák a két pontot (21:24).

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 15. forduló
Telekom Veszprém U23–Dabas KC VSE 21:24 (14:14)
Veszprém, Tüzér utcai sportcsarnok 200 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.
Veszprém: Nagy B. – Molnár 7, Süle 4, Ubornyák 1, Tóth A. 3, Gyene 3, Hanák 2. Csere: Szél (kapus), Ernei, Huber, Kristóf, Vass 1 (1), Kurucz, Petróczi. Vezetőedző: Tombor Csaba–​Rapatyi Tamás.
A dabas gólszerzői: Lepsényi 8 (2), Kiss, Priczel 4-4, Hollós 3, Vizes 2 (1), Szalafai, Pocsai, Hajdú 1-1. Vezetőedző: Tomori Győző.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill.: 6/3.

Tombor Csaba: – Büszke vagyok a csapatra. Úgy érzem, hogy amit tudtunk, azt kihoztuk magunkból. Négy hiányzóval nagyon nehéz egy ilyen kemény ellenféllel felvenni a versenyt. Gyenge játékvezetés mellett a sok technikai hibánk miatt kaptunk ki.

Tomori Győző: – Nem számítottunk könnyű meccsre a tehetséges veszprémi fiatalokkal szemben. Kemény összecsapást sikerült megnyernünk. A végén talán a nagyobb rutinunk, s a több cserelehetőségünk döntött.