Év végi éremeső az úszóknál

2016. december 26. 13:47
A Balaton Úszó Klub (BÚK) és a Veszprémi Úszó Klub (VÚK) növendékei is nagyszerűen szerepeltek a hetedik alkalommal megrendezett győri cikluszáró nemzetközi úszóversenyen.

December 14-17-ig Győrben rendezték meg a cikluszáró nemzetközi úszóversenyt, amelyen 27 nemzet 850 versenyzője szerepelt. A nevezések száma pedig 5000 felett volt, akár egy vb-n vagy Eb-n. Hazánk legsikeresebb úszói is részt vettek a versenyen, akik közül többen a kanadai rövid pályás vb-ről érkeztek a kisalföldi helyszínre.

A Balaton Úszó Klub huszonhat versenyzővel indult a négynapos megmérettetésen. A Szokolai László és Vattai András által vezetett csapat számtalan egyéni rekord mellett három arany-, valamint hét-hét ezüst- és bronzérmet szerzett.

A BÚK küldöttsége GyőrbenA BÚK küldöttsége Győrben

A BÚK junior világ- és Európa-bajnok olimpikonja, Rasovszky Kristóf első lett 1500 gyorson a felnőttek futamában. Junior 4-es kategóriában Karancsi Réka 200 háton, Bartalus Mirtill pedig 200 mellen győzött. Szintén junior 4-es kategóriában Eszenyi Mór 200 és 100 háton, Bartalus Mirtill 800 gyorson, 200 háton és 50 háton, Mátrai Roland 1500 gyorson, Rasovszky Kristóf pedig 400 gyorson lett ezüstérmes. Harmadikként ért célba Karancsi Réka 200 gyorson és 100 háton, Bartalus Mirtill 100 mellen, 200 vegyesen, 50 gyorson és 400 gyorson, Mátrai Roland pedig 100 gyorson.

A csapat tagjai önmagukat felülmúlva teljesítettek a viadalon, többször is döntőbe kerültek és nagyokat javítottak egyéni csúcsaikon.

A VÚK csapataA VÚK csapata

A Veszprémi Úszó Klub (VÚK) huszonkét versenyzővel vett részt a megmérettetésen. Sajnos nem volt teljes a csapatuk, többen is betegség miatt hiányoztak közülük. A küldöttség azonban így is kitett magáért: 41 alkalommal szerepeltek a délutáni döntőkben, és 120 új egyéni csúcs született. Többen ezen a versenyen úszták meg a nyári országos bajnokságra kvalifikáló szintidőt illetve aranyjelvényt érő szintidőt teljesítettek. Hudi Zsanett és Balogh János tanítványai összesen tíz érmet szereztek.

A VÚK érmes váltóinak tagjai edzőikkelA VÚK érmes váltóinak tagjai edzőikkel

Hegyháti Zoé (50 m gyors), a Nyiri Villő, Bánó Viktória, Veisz Dóra és Hegyháti Zoé összeállítású 4x50 m lány gyorsváltó aranyérmes lett. Hegyháti Zoé (100 m gyors), Veisz Dóra (800 m gyors) ezüstérmes lett. Nagy Boglárka (400 m vegyes), Nyiri Villő (50 m gyors), Hegyháti Zoé (800 m gyors), Veisz Dóra (200 m vegyes és 400 m gyors), valamint a Bánó Szabolcs, Minyó Ádám, Veisz Richárd, Páll Sebestyén összeállítású 4x50 m fiú gyorsváltó pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel.