Pásztor vs. Gyurka – megosztoztak a pontokon

• kézilabda
  • 2016.12.17
  • 18:05
A Veszprémi KSE remek hajrájának köszönhetően mínusz négyről mentett pontot a NEKA-val szemben a másodosztályú kézilabda-bajnokság szombati meccsén.

Éles József vezetőedző távollétében Pásztor István küldte hadba a VKSE legénységét a Nemzeti Kézilabda Akadémia ellen a másodosztályú kézilabda-bajnokság idei utolsó találkozóján. Mindkét félnek égető szüksége volt a pontokra, hiszen a hazaiak a 12, a NEKA pedig a 11. pozícióból várta a 2016-os esztendő utolsó összecsapását.

A vendéglátó jól kapta el rajtot, 3:1-re és 5:2-re is vezetni tudott. Nem tetszett ez az ellenfél trénerének, Gyurka Jánosnak. Az egykori legendás veszprémi átlövő magához is hívta fiatal tanítványait. A „fejmosás” pedig jót tett az akadémistáknak, akik 6:2-es szériával válaszoltak (13. perc: 7:8).

Döntetlennel zárt a VKSE (archív fotó)

A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok. A meccs során többször is hét a hat elleni játékkal operáló NEKA tíz perccel a játékrész vége előtt igyekezett lerázni vetélytársát. Török, Borzas és Mikita is betalált gyors egymásutánban, míg a mieinktől csak Bándi volt eredményes (23. perc: 10:13).

Pásztor István is időt kért, korábbi csapattársai pedig megfogadták intelmeit: Szobol átlövésével, s Vasvári beállós góljával minimalizálta hátrányát a Veszprém (24. perc: 12:13). Adok-kapokkal ment tovább a játék, az utolsó percet azonban a vendégek nyerték 2:1-re, akik így kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre (16:18).

A csapatok átbeszélhették védekezési feladataikat az öltözőben, mivel mindkét gárda visszavett a góltermelésből a második harminc percre. Öt perc játék után nem változott a különbség a felek közt, a találkozó kétharmadánál viszont megduplázta előnyét a NEKA (20:24).

Időkérés, kőkemény veszprémi védekezés, s Szász parádéja is kellett ahhoz, hogy 4:0-s szériával válaszoljon a VKSE (49. perc: 24:24). A vezetést azonban nem sikerült átvenni, sőt, kettővel válaszolt a Gyurka-csapat. A Veszprém ezúttal már nem engedte jobban ellépni ellenfelét: három perccel a vége előtt Heiczinger egyenlített a hatos vonalról (57. perc 28:28). A végjátékban mindkét félnek labdája volt a győzelemhez, a kapusok azonban tettek róla, hogy döntetlennel végződjön az év utolsó partija (29:29).

Férfi kézilabda NBI/B, Nyugati csoport, 13. forduló:
Veszprémi KSE–NEKA 29:29 (16:18)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 100 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
A VKSE góldobói: Szobol 7, Bándi 4, Hári 4 (1), Heiczinger 3, Kovács Gy., Vasvári Á., Vasvári G., Márton B. 2-2, Szmetán, Szász 1-1, Füleki. Edző: Pásztor István
A NEKA góldobói: Török 8, Gábor 5, Mikita 4 (3), Kovács M. 4, Borzas 3, Spekhardt, Csomor 2-2, Kecskeméti 1. Vezetőedző: Gyurka János.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3.

Pásztor István: – Szereztünk egy pontot egy nagyon jól játszó NEKA ellen. Védekezésben a végére kaptuk el a fonalat, s a kapuból is érkezett a segítség. A hét a hat elleni játék nem jellemző a másodosztályban, így nem volt egyszerű feladat ehhez alkalmazkodni. Pozitívum, hogy aránylag sok gólt szereztünk, ahogy az is, hogy megmutattuk, van tartása a társaságnak.

Gyurka János: – Jól játszottunk egy ütőképes gárda ellen. Az utolsó tíz percben hullámvölgybe kerültünk, öt támadásunkból sem sikerült gólt dobni, ez döntött ma.