A Presov legyőzése nem jelentett gondot

• Telekom Veszprém
  • 2016.12.13
  • 20:45
Három nyeretlenül megvívott találkozó után a Tatran Presov vendégeként könnyedén nyert a Telekom Veszprém a SEHA-ligában.

Négy nap alatt a harmadik idegenbeli meccsét vívta a délkelet-európai sorozatban a veszprémi kézilabdacsapat, amely kedd este a Tatran Presov együtteséhez látogatott. A Telekom a legutóbbi három találkozóján mindössze két pontot gyűjtött a megszerezhető kilencből, így a szlovák bajnok otthonában kötelező volt a győzelem a mieink számára.

Az előző két összecsapáshoz képest egyetlen változás történt a bakonyi keretben: az eltiltását töltő Nagy László – aki a Nexe elleni végjátékban piros lapot kapott – helyére Inal Aflitulin került be.

Fotók: SEHA-liga

Nehezen melegedtek be a veszprémiek, az eperjesiek már két gólnál jártak, amikor Nilsson a 7. percben belőtte az első góljukat. Ancsin egyenlített, de Rabek révén ismét a hazaiak jutottak előnyhöz (8. perc: 3:2). A játékrész első harmadához érve összeállt a magyar bajnok védekezése, amiből előbb Marguc, majd Iváncsik talált be gyors indításból. Ezzel együtt is nagyon kevés gól esett a félidő első felében (15. perc: 4:4).

A veszprémi hatos fal – középen Ligetvárival és Nilssonnal – jól tette a dolgát. A hazaiak öt percig gólképtelenek maradtak, miközben a mieink négyszer is betaláltak. Elhúzni azonban nem sikerült, Krok és Rabek révén kettőre zárkózott a vendéglátó (22. perc: 6:8). A címvédő ezzel együtt is irányítása alatt tartotta a találkozót. Ancsin újabb átlövése talált utat Csuprina kapujába, a csereként beállt Borbély megfogta Rabek hetesét, s Marguc is gólra váltotta az újabb ziccert. A hajrában már több gólt láthatott a publikum, a Sabaté-csapat hármat meg is őrzött előnyéből (9:12).

Rastislav Trtik együttese a szünet után egyetlen gólra is feljöhetett volna, ám Mikler megakadályozta ezt. Ehelyett – Nilsson és Ancsin révén – ismét a vendégek léptek el néggyel (39. perc: 11:15). Felállt fal ellen teljes tanácstalannak tűnt a házigazda, a veszprémiek rendre labdát tudtak szerezni, Iváncsik zsinórban háromszor is betalált (44. perc: 14:20).

A szlovákok mestere időt kért, de több már nem volt együttesében. Mikler újabb hárításaival, valamint Gulyás, Lékai és Nilsson pontosan helyezett lövéseivel nyolcra nőtt a különbség (53. perc: 15:23). Akár kétszámjegyű is lehetett volna a differencia, ám Csuprina megakadályozta ezt. A 18:26-os végeredményt Sulic állította be, aki hatalmas ordítással konstatálta, hogy együttese végre meggyőző fölénnyel nyert.

SEHA-liga:
Tatran Presov–Telekom Veszprém 18:26 (9:12)
Eperjes, 1000 néző. Vezette: Nacsevszki, Nikolov (macedónok),
Presov: Csuprina – Sarpataky 1, Peskov, Pekar, Rabek 6 (2), Vucko 1, Hrstka 4 (2). Csere: L. Urban 3, Krok 3, Pales, Recicar, Humenansky, Tsarapkin. Vezetőedző: Rastislav Trtik.
Veszprém: Mikler – Marguc 3 (1), Ancsin 5, Nilsson 3, Milasevic, Ilic 4, Iváncsik G. 4. Csere: Borbély (kapus), Ligetvári 1, Sulic 2, Lékai 1, Terzic, Gajic 1, Gulyás 2. Vezetőedző: Javier Sabaté.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1.