5°C
5°C

Kovács Tamás ob-ezüstje félmaratonon

2016. szeptember 12. 16:04 // Forrás: Dobor Dezső
A VEDAC hosszútávfutója a második helyet szerezte meg az országos bajnokság mezőnyében a 31. Wizz Air Budapest Félmaratonon. Veszprém megyéből 98 férfi és 59 nő nevezett a viadalra.

A 31. Wizz Air Budapest Félmaraton férfi versenyét harmadszor nyerte meg a kenyai Henry Kemboi, aki eddigi legjobb budapesti idejével, 1:05:39 órával ért célba. A legjobb magyar Józsa Gábor lett – Rióban ő indult magyar színekben maratonon –, aki ezzel a magyar bajnoki címet is elhódítótotta. Józsa az abszolút mezőnyben is kiemelkedő siker, harmadik helyet ért el (1:07.44).

A nőknél a szintén kenyai Christine Moraa Oigo diadalmaskodott 1:18:52 órával, több mint fél perccel megelőzve Kácser Zitát (1:19:25), aki Józsához hasonlóan szintén megvédte bajnoki elsőségét.

Kovács Tamás a célbanKovács Tamás a célban

Veszprém megyéből 98 férfi és 59 nő nevezett. Közülük kiemelkedett a korábbi magyar bajnok, a 33 éves Kovács Tamás (Veszprémi Diák Atlétikai Club) teljesítménye, aki ezüstéremmel zárta az országos bajnoki versenyt (1:07:55).

A legidősebb megyei futó a 73 éves ugyancsak veszprémi Niedermayer Attila volt, korcsoportja ötödik legjobbjaként végzett (2:06:46). A legfiatalabb megyei induló a 14 éves pécselyi Biros Benedek. aki megnyerte korcsoportját (1:29:33).

A viadalon 10 300 egyéni, összességében több mint 15 000 induló nevezett, külföldről pedig minden eddiginél többen, 77 országból 2200-an regisztráltak.