Két újabb Eb-résztvevő

2016. június 29. 17:40 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
Kéri Bianka a felnőtt, Renkó Evelin pedig az ifjúsági Európa-bajnokság részvételi jogát harcolta ki a kontinensviadalok szintteljesítési hajrájában.

Június 18-19-én rendezték a Budapest Nemzetközi Nyílt Bajnokságot a VEDAC atlétáinak részvételével.

A legkiemelkedőbb eredményt Renkó Evelin érte el, aki 200 és 400 méteren is ifjúsági Eb- részvételt érő egyéni csúcsot futott. 200 méteren 24.41 másodperccel, 400 méteren 55.48 másodperccel harmadikként ért célba.

Renkó EvelinRenkó Evelin

Egyéni csúcsot futott 5000 méteren Somogyi Anett is, 16:54,10-es időeredménnyel nyerte a számot, Ladányi Fruzsina negyedikként (18:20.23) zárt. Kéri Bianka 800 méteren (2:05.13), Gönczöl Máté 110 méter gáton (14.62) lett második.

Kiss Gergő 1500 méteren (3:48,78) győzni tudott, 800 méteren a harmadik helyen (1:49.73) zárt. Ladányi Fruzsina 1500 méteren (4:37,87), Nick Márton 5000 méteren (15:29,43) negyedik lett. Serdülő 1500 méter akadályon Felber Balázs (4:38.30) megnyerte a versenyt.

A VEDAC dobóatlétái is részt vettek a Budapest Bajnokságon. Férfi kalapácsvetésben Pásztor Bence 71.65 méterrel brit és izlandi ellenfele mögött a harmadik helyen végzett. Női kalapácsvetésben Orbán Éva szintén harmadik (67.47), Fertig Fruzsina negyedik (67.29) lett. Páli Viktor súlylökésben 16.55 méterrel zárt a negyedik helyen.

Ifjúsági diszkoszvetésben Czeller Gábor Sándor nyert (48.38), Bedegi Bence harmadik (43.56) lett. Az ifik kalapácsvető versenyszámában Czeller Gábor Sándor másodikként (66.19), Barcza Balázs harmadikként (60.47) zárt.

Június 22-én esti versenyt rendezett a VEDAC, többen is megkísérelték teljesíteni a felnőtt Európa-bajnokság kiküldetési szintjét.

Női 800 méter Kéri Bianka a második helyen ért célba 2:03.01-es időeredménnyel. Egy tizeddel ugyan jobbat szeretett volna futni, de a Magyar Atlétikai Szövetség így is nevezte az Európa-bajnokságra, amit a nemzetközi szövetség vissza is igazolt, így részvétele biztossá vált.

Kéri BiankaKéri Bianka

Férfi 110 méter gáton Gönczöl Máté kétszer is megjavította egyéni csúcsát, az előfutamban 14.45-öt, a döntőben 14.31-et futott, ami azonban kevésnek bizonyult az Eb-részvételhez.

Férfi 800 méteren Kiss Gergő Xavér egy jó versenyt követően negyedikként (1:50.20) ért célba. 200 méteren Kéri Bettina első (26.39), Szigeti Beatrix második (26.71) lett. A VEDAC esti versenyén a fiatalok is versenyzési lehetőséghez jutottak.

Kéri Bianka mellett a szintén VEDAC-os Orbán Éva, Fertig Fruzsina és Pásztor Bence (mindhárman kalapácsvetés) is ott lesz a jövő szerdán kezdődő amszterdami felnőtt atlétikai Európa-bajnokságon.