Szentgáli elsőség a 23. K&H mozdulj! maraton- és félmaratonváltón

2016. június 13. 19:05
Félmaratonon a 27 éves szentgáli Nagy Péter a hatodik legjobb idővel ért célba, amivel korcsoportjában első lett (1:23:05).

Kilencezer nevező használta ki a futásra ideális időjárást a budapesti 56-osok terén a 23. K&H mozdulj! maraton- és félmaratonváltó versenyen. Az ország 678 településéről érkeztek futók, akiknek 44 százaléka nő volt.

Az egyéni félmaraton népszerűsége is növekszik, idén már hetekkel a rajt előtt elkelt minden hely a 2000 fős nevezési listán. Ezen a távon indult a három szenior atléta, Kiss György Dunakesziből, a kisújszállási Fehér Károly és a tatabányai Zsiga János, akik mind 81 évesek lesznek idén ősszel.

Az egyéni félmaratont választotta Kovács Koko István olimpiai bajnok ökölvívó, dr. Lubics Szilvia Spartathlon győztes, Szabó Milán Gábor sífutó olimpikon.

A szentgáli Nagy Péter a célbanA szentgáli Nagy Péter a célban

Ezen a távon a 27 éves szentgáli Nagy Péter a 6. legjobb idővel ért célba, amivel korcsoportjában első lett (1:23:05).

A félmaratonon Balázsi Dávid (MAC) megvédte tavalyi elsőségét (1:15:19). A nőknél a nagykanizsai dr. Lubics Szilvia érkezett először a célba (1:31:14).