Egy dobás hiányzott a bravúrhoz

2014. január 30. 12:41
Az Alba Fehérvár tíz ponttal is vezetett, végül azonban 89–88-ra kikapott a görög PAOK Szaloniki együttesétől az Európa-kupa veszprémi meccsén.

Az előző idényben minden hazai címet begyűjtő székesfehérvári férfi kosárlabdacsapat – saját csarnokának felújítása miatt – a Veszprém Arénában fogadta nagynevű görög riválisát az Európa-kupában. A magyar és a görög kosárlabda közötti különbségről sokat elárul, hogy a Fehérvár bajnoki címének, a PAOK pedig a görög pontvadászat alapszakaszában elért negyedik helyezésének köszönhetően kvalifikálta magát a sorozatba.

A játék jellege miatt a palánk mögötti lelátók üresen maradtak, az oldalvonal melletti szektorokban viszont a legtöbb hely elkelt, így nagyjából félig telt meg az aréna. Ha nem is a veszprémi kézi-rangadókon megszokott, de kifejezetten hangulatos szurkolás mellett kezdődött az összecsapás. A fehérvári tábor két hatalmas piros-fehér-zöld zászló között a magyar címert feszítette ki a kezdő sípszó előtt.

Az erőviszonyok mellett az első fordulóban elért eredmények – az Alba simán kikapott a Nyizsnyij Novgorod otthonában, a görögök viszont legyőzték a Podgoricát – is vendégsikert jósoltak.

Mindezek ellenére – bátor támadójátékának és kemény védekezésének köszönhetően – végig a házigazda vezetett az első negyedben. Juhosék jobb dobószázalékkal akár nagyobb előnyre is szert tehettek volna az álmosan kezdő PAOK ellen, de a 16–13-as állás miatt sem kellett szégyenkezniük.

Két amerikai légiósa, Moore és Kemp, valamint a 220 cm magas center, Somogyi vezetésével a második tíz percben már nyolccal is vezetett a magyar együttes, a nagyszünetben pedig 42–35-ös állást jelzett a nagyóra.

A térfélcsere után is hibátlanul büntetőzött a Fejér megyei alakulat, amely egészpályás letámadást is bemutatva tíz ponttal meglépett (48–38), a 25. percre azonban egyenlített a zónavédelezésre váltó ellenfél (50-50). A folytatásban a vezetést is átvette a Szaloniki, de az utolsó negyed előtt ismét Carlos Frade tanítványai vezettek (67–64).

Az utolsó negyedet 8–0-s rohammal kezdte a vendég alakulat, ám öt perccel a lefújás előtt újra fordult a kocka (78–77). A fantasztikusan küzdő Albát Hobbs tartotta meccsben tripláinak köszönhetően. Eggyel a vég előtt még 88–87 állt az eredményjelzőn, az újabb görög kétpontos után Juhos hármasa azonban már kiperdült a gyűrűről.

89–88-as veresége ellenére szurkolói győztesként ünnepelték a székesfehérvári együttest, amely jövő kedden az ukrán Himik Juzsnijt fogadja Veszprémben.