2024. március 29. Auguszta
4°C
4°C

EYOF: veszprémi érem a nyitónapon

2015. július 27. 20:15 // Forrás: MTI/vehirsport.hu, fotó: Magyar Úszó Szövetség Facebook
A Veszprémi Úszó Klub kiválósága, Végh István a 4x100 méteres gyorsváltó tagjaként is harmadik helyen zárt a Tbilisziben zajló Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál hétfői nyitónapján..

A magyar küldöttség egy arany- és három bronzérmet nyert a grúziai Tbilisziben zajló 13. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) hétfői nyitónapján.

Késely Ajna 200 méteres pillangóúszásban nyert fölényesen 2:15.04 perces idővel - tájékoztatott a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB).

A 200 méteres gyorsúszás döntőjében Márton Richárd bronzérmes lett 1:50.42 perccel, majd Végh Istvánnal, Barta Mártonnal és Holló Balázzsal együtt a 4x100 méteres gyorsváltó tagjaként is harmadik helyen zárt.

Végh István a kép jobb oldalánVégh István a kép jobb oldalán

A 2000 méteres akadályfutásban rajthoz álló Pavuk Tira szintén a dobogó alsó fokára állhatott fel.

Korábban írtuk: Három veszprémi az EYOF-on