Három érem mellé három pontszerző hely

2015. július 23. 17:09
A Veszprémi Úszó Klub tehetsége, Hegyháti Zoé hat számban is kiváló eredményt ért el a Hódmezővásárhelyen rendezett országos delfin bajnokságon.

Július 10-12. között Hódmezővásárhely adott otthont az országos delfin bajnokságnak, ahol a 2005-2006-os születésű versenyzők mérhették össze tudásukat. Hatvannyolc egyesület 336 úszója versengett három napon át, köztük a Veszprémi Úszó Klub (VÚK) hét kiválósága is.

A megyeszékhely úszóklubjának minden versenyzője remekül teljesített a borzasztóan erős mezőnyben, sok-sok egyéni csúcsot értek el.

Hegyháti ZoéHegyháti Zoé

Bravúrosan szerepelt Hegyháti Zoé, aki ezüstérmes lett 200 m és 400 m gyorsúszásban, bronzérmet szerzett 100 m gyorsúszásban, 5. helyen végzett 50 m gyorsúszásban és 50 m hátúszásban, valamint 6. helyen ért célba 200 m vegyesúszásban.

Veisz Dóra, Nyiri Villő, Balogh János (edző),  Páll Emma és Hegyháti ZoéVeisz Dóra, Nyiri Villő, Balogh János (edző), Páll Emma és Hegyháti Zoé

A Nyiri Villő, Páll Emma, Veisz Dóra, Hegyháti Zoé összetételű 4x50 m-es lány gyorsváltó hatalmas csatában 4. helyen végzett. Balogh János tanítványai szenzációs időt úszva épphogy lemaradtak a dobogóról.

Weisz DóraWeisz Dóra

Oklevelet kapott Veisz Dóra, aki óriási egyéni csúccsal 5. helyezettként végzett 400 m gyorsúszásban.

A VÚK az egyesületek pontversenyében a 18. helyen végzett, ami kiváló eredmény.